09.02.2018 - 15:17 | Son Güncelleme: 09.02.2018-15:18 A-A+

Candan Erçetin'in MESAM isyanı

Şarkıcı Candan Erçetin, MESAM'da (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) yaşanan yönetim krizi sonrası bir grup eser sahibinin desteğiyle değişim hareketi başlattı.

Candan Erçetin'in MESAM isyanı

MESAM'da yaşanan yönetim krizi Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'ne (MSG) sıçradı. Candan Erçetin, bir grup eser sahibinin desteğiyle değişim hareketi başlattı. 

Usta sanatçı, yönetim krizi sonrası şu açıklamalarda bulundu:
"Müzik hepimizin cüzdanına yansımaktadır ve müziği kimsenin cebini incitmeden herkese ulaştırmak mümkündür. Eser sahibinin hayatta kalması zorunluluğunu görmezden gelemeyiz. Mevcut yönetim 12 yıldır görevde. Kan değişimine, çağın dinamizmine ayak uydurmaya ihtiyacımız var. Gelirin toplanma aşaması dahi problemli. Problemler üzerinde 6 aydır çok geniş bir kadro, yapıcı çözümlere odaklı çalışıyor. MSG koltuğunun bir makam değil, hizmet koltuğu olabilmesi için amacımız yönetim kurulunda en fazla iki dönem prensibi oluşturmak. Makul olmayan telif taleplerinin işletmeleri kaldıramayacakları maliyetler sebebiyle mağdur etmesi önlenmeli’.

Candan Erçetin, harekete liderlik yapmayı eser sahiplerinin ekonomik sıkıntılar çektiğine şahit olduğu için kabul ettiğini açıkladı.

Bilgi YarışmasıHatay kaç yılında anavatan Türkiye'ye katıldı?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.