Çankırı

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 16:53

Çankırı'da 2 Günde 136 Kaçak Yakalandı

IHA

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Kurşunlu ilçesi D-100 Karayolu üzerinde yapılan yol kontrollerinde Türkiye’ye kaçak giriş yapan toplam 136 kaçak göçmen yakalandı.
Çankırı İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Kurşunlu ilçesi D-100 karayolu üzeri Ağılözü köyü yol ayrımında 04 Ekim günü saat 11.00 sıralarında yapılan yol kontrol ve arama faaliyetinde sürücülüğünü S.Ç ve M.O.’nun yaptığı yolcu otobüsünde kontrol yapıldı. Yapılan kontrolde yasa dışı yollarla Türkiye’ye giriş yapan Pakistan, Afganistan ve Suriye uyruklu 119 şahıs yakalandı. Ayrıca göçmenleri taşıyan otobüse öncü olarak tabir edilen gidiş güzergahındaki yol kontrol ve aramaları göçmenleri taşıyan araca bildirerek yakalanmalarını önlemeye çalışan sürücülüğünü T.Ç. ve B.Ç isimli şahısların yaptığı bir otomobil ile birlikte göçmenleri batı illerine götürmeye çalışan toplam 4 organizatör yakalanarak gözaltına alındı.
Ayrıca bugün Kurşunlu Jandarma Komutanlığına gelen ihbar üzerine olay yerine giden ekipler 7’si çocuk 17 göçmen daha yakaladı. Yakalanan göçmenler Çankırı İl Emniyet Müdürlüğüne işlemleri yapılmak üzere getirildi. 2 gün içerisinde 136 kaçak yakalandı.
Konu ile ilgili Kurşunlu Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatılarak, göçmenleri taşıyan yolcu otobüsüne el konulmuştur.

ÇankırıYerel Seçim Sonuçları

Çankırı Hava Durumu

20°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.