Artvin

Yerel Haber
09 Aralık 2016 - 10:56

Cankurtaran Geçidi Kış Aylarında Sürücülere Zor Anlar Yaşatıyor

IHA

Artvin’i Karadeniz sahiline bağlayan Cankurtaran Geçidi’nde yoğun kar yağışı sebebiyle sürücüler zor anlar yaşıyor.
690 rakımlı Cankurtaran Geçidi’nde araçlarına zincir takmayan sürücüler buzlanma nedeniyle yolda kalırken, soğuk ve tipi nedeniyle de araçlar güçlükle ilerledi. Bölge Trafik İstasyonu ve Karayolları ekipleri yanı sıra özel kurtarıcılar kara saplanarak çekilmeyi bekleyen sürücülerin imdadına yetişiyor.
İlerlemede güçlük çeken ve yolda kalan sürücülere Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek ile Ensar Vakfı Başkanı Erkan Navdar, sıcak çorba ile sıcak pide ikram ederek sürücülerin hem açlıklarını hem de sıkıntılarını giderdiler. Kaymakam Örnek, “Son birkaç gündür aralıklarla yağan kar bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi. Şiddetli yağışlardan dolayı Karayolların çalışması yeterli gelmedi. Kendilerini misafir etme ve açlıklarını gidermek, sıkıntılarını paylaşmak adına zaman zaman ikramlarımız oluyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor, kontrollü olarak yolu trafiğe açıyoruz” dedi.
Ensar Vakfı Başkanı Erkan Navdar ise, “Cankurtaran dağında ve Borçka çıkışında yolun açılmasını bekleyen sürücülerimize bizimde bir ikramımız olması arzusuyla gün boyu çeşitli ikramlarımızla sürücülerimizin yanlarında olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kar nedeniyle Artvin genelinde ulaşıma kapanan 168 köy yolun yol açma çalışmaları ise devam ediyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.