Cardi B ve Nicki Minaj kavgasının sebebi ne?

New York Moda haftası kapsamında önemli bir parti düzenlendi. Ve bu partiye rap dünyasının önemli isimlerinden Cardi B ve Nicki Minaj arasında yaşanan kavga damga vurdu. Peki sizce Cardi B ve Nicki Minaj arasındaki kavgada kim haklı?

Cardi B ve Nicki Minaj kavgasının sebebi ne?

Ayakkabı fırlattı

Ayakkabı fırlattı

Açık konuşalım, elbette ortada haklı ya da haksız yok. Geceye kırmızı bir elbiseyle katılan Cardi B, kavganın fitilini ateşleyen isim olarak yansıdı haberlere.

Gerek yerli gerekse yabancı basında suçlu Cardi B'ymiş gibi gösteriliyor. Habere göre Cardi B, önce Nicki Minaj'a saldırdı, ardından da şarkıcıya ayakkabısını fırlattı.

Objektiflere yansıdı

Objektiflere yansıdı

Bunun üzerine ortalık karıştı. Devreye güvenlik elemanları girdi. Cardi B'nin attığı ayakkabının Nicki Minaj'a zarar vermesi önlendi.

Hatta ortalık o kadar karıştı ki Cardi B'yi engellemeye çalışan Nicki Minaj'ın korumalarından biri, dirseğiyle Cardi B'nin alnına vurdu. Cardi B'nin alnındaki şişlik fotomuhabirlerinin dikkatinden de kaçmadı.

Her ne kadar suçlu Cardi B gibi olsa da, sıcak savaşın her iki tarafı da haksız. Fiziksel teması yapan da, buna zemin hazırlayan ya da katkı sunan da haksız.

Diss'siz rap düşünülebilir mi?

Diss'siz rap düşünülebilir mi?

Rakipler arasında çekişme yaşanması kaçınılmaz.

Özellikle de rap camiasında erkek rap'çiler birbirlerine 'diss' atarken, kadın rap'çiler daha çok tweet'lerle, göndermelerle birbirlerine mesaj yolluyorlar. Dolayısıyla rekabetin sertliği özellikle rap'te olağan.

Aralarında yaş ve tecrübe farkı var

Aralarında yaş ve tecrübe farkı var

Ama soğuk savaşın sıcağa dönüşmesi ve fiziksel olarak zarar vermek, milyonlarca hayranı olan isimlere yakışmıyor.

Yaşın önemi yok ama Nicki Minaj'ın 30'larının ortasında, Cardi B'nin de 20'lerinde olduğunu biliyoruz. Nicki Minaj daha kadın kadın, Cardi B ise Missy Elliott usulü hafif maskülen bir havada.

'Rap kraliçesi' nasıl olmalı?

'Rap kraliçesi' nasıl olmalı?

Dolayısıyla aralarındaki rekabet daha çok stilleriyle alakalı. Mesele aslında 'Rap kraliçesi' olmanın ne kadar maskülenlik içerebileceği, ne kadar feminenlik barındırabileceği...

Ve bu konuda her iki ismin de sıcak savaş içinde olması ikisinin de aleyhinde sonuçlar doğuracaktır.

Nicki Minaj'ın son dönemde pop'a kayması, Cardi B'nin ise biraz fazla 'yeni' kaçmasından ötürü sürpriz bir 'rap kraliçesi' doğabilir...
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak