Cardi'ler, Gaga'lar birbirini ağırlar: Grammy ve Oscar dayanışması

Cardi B, 'Invasion of Privacy' albümüyle 'en iyi rap albümü' dalında Grammy kazanan ilk kadın rap'çi oldu. Ödülü kazanmasının ardından kendisine aşırı tepkiler geldi. Küfürden kıyametten geçilmeyen bu tepkilere Cardi B de aynı üslupta videolu cevap verince olay büyüdü. Bu sene 'en iyi kadın oyuncu' dalında Oscar'a aday olarak tepkileri çeken bir başka isim Lady Gaga ise Cardi B'ye destek verdi. İlginç bir dayanışma, ha?

Cardi'ler, Gaga'lar birbirini ağırlar: Grammy ve Oscar dayanışması

Cardi B'ye gösterilen tepkiler

Cardi B'ye gösterilen tepkiler

Rap camiası biraz ilginç. Türkiye'deki ateşli futbol taraftarına benziyorlar. Tuttukları sanatçıları cansiparane savunuyorlar. Fakat düşman bellediklerine de sille tokat girişmekten geri durmuyorlar.

Cardi B'nin de seveni kadar sevmeyeni, ya da popüler tabiriyle 'hater'ları var. Grammy kazanmasına gelen tepkilerin öncüleri onlar. Ama tepki gösterenlerin tamamı hater'lardan oluşmuyor. Bir de Cardi B'nin Grammy'yi hak etmeden kazandığını düşünenler var ki sayıları hiç az değil.

Özellikle önceki yıllarda büyük ses getiren albümlerine rağmen Nicki Minaj ve Iggy Azalea'nın bu ödülü kazanamamış olması biraz ilginç. Bu seneki rakipler zayıftı desek, aralarında Scorpion albümüyle Drake ve Black Panther film müzikleri vardı.

Dört elle sarılıyor

Dört elle sarılıyor

Cardi B ise bu eleştiriler karşısında sakinliğini koruyamadı, oldukça sinirli gözüktüğü ve hatta ana avrat sövdüğü bir videoyla yanıt verdi. Cevap videosundaki ana tema ise "Bu ödül anamın ak sütü gibi helal".

İngilizce'de (hele Cardi B İngilizcesinde) 'anamın ak sütü' gibi bir tabir yok tabii. Cardi B'nin beyanı şöyle: "Kendimi üç ay stüdyoya kilitledim, uyumak için kendi yatağıma gitmedim. Bazen 4 gün kesintisiz çalıştım, hem de hamileydim."

Cardi B'nin eski zorlu günlerini düşününce şu an yaptığı işe dört elle sarılması normal. Elinden geleni yapıyor belli ki.

"Sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz Cardi?"

"Sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz Cardi?"

Spotify'daki dinlenme sayılarında da Nicki Minaj'ı geriden bırakan Cardi B, henüz 26 yaşında girdiği bu piyasayı çabuk alt üst ediyor. İnsanlar da Cardi B'yi bu yüzden "Sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz Cardi?" niteliğinde eleştiriyor.

Hayatlarımıza rap'iyle aniden giren, daha ne olduğunu anlamadan rap aleminin ağır topu olan, Nicki Minaj'la kavgaya tutuşan ve Grammy gibi önemli bir ödülü alan bu isme mesafeli yaklaşılıyor.

Hızlı gelişen her olay gibi Cardi B de insanlarda şüphe oluşturuyor. Çünkü başarı hikayelerinin adım adım geliştiğini, ilmek ilmek işlendiğini görmek istiyorlar.

"Lady Gaga dur allahını seversen, zaten ortalık karışık"

"Lady Gaga dur allahını seversen, zaten ortalık karışık"

'En iyi rap albümü' kazanan ilk kadın olan Cardi B'ye sahip çıkan Lady Gaga da Twitter'dan şu açıklamayı yayınladı: "Bu endüstride kadın olmak çok zor. Sanat yapmak için ne gerekiyorsa yaparız, saygısızca ortaya çıkarılan zorluklarla uğraşırız. Seni seviyorum Cardi. Ödülünü hak ediyorsun. Onun mücadelesini kutlayalım. Onu yüceltelim ve onurlandıralım. O cesur biri!"

Cardi B'nin endüstrideki hızlı yükselişi gibi Lady Gaga da 'Bir Yıldız Doğuyor' adlı filmle 'en iyi kadın oyuncu' dalında Oscar'a aday olarak sinema dünyasında hızlı bir yükseliş gösterdi.

Ödülü alır mı, almaz mı bilinmez ama hızlı yükselişiyle dikkat çeken iki ismin birbirlerini kollamaları dikkat çekici.

Özellikle sektöre damga vuran isimler arasında birçok başarılı kadın varken (Madonna, Jennifer Lopez, Rihanna, Shakira, Taylor Swift, Selena Gomez, Ariana Grande, Lady Gaga ve daha niceleri) ve bu kadınlar müzik sektörünün zirvesine tırnaklarıyla kazıya kazıya gelmişken, Lady Gaga'nın Cardi B'yi savunmak için işi kadınların yaşadığı zorluklara indirgemesi çok anlamsız.

Kadınların yaşadığı zorlukları gözardı edemeyiz tamam da, bunun Cardi B ile ne alakası var?

Bu makaleye ifade bırak