Ege

18.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 18.09.2012-2:30

ÇARESİZLİĞİN GÖZÜ KÖR OLSUN

İşsiz babanın 6 yaşındaki çaresiz kızı Fatma’nın böbrekleri iflas etti. Aylık 3 bin lirayı bulan ilaç faturasını ödeyemeyen aile, yardım bekliyor

Sitene Ekle

YUSUF YAVUZ İzmir DHABöbrek hastası 6 yaşındaki Fatma Bilgin, yaşı kadar operasyon geçirdi. Böbrek hastası Fatma... Böbrekleri, yüzde 80 oranında işlevini yitirmiş durumda. Simavlı Türkan-İsmail Bilgin çifti, minik Fatma’nın tedavisi için İzmir’e yerleşti. Aile, diğer çocukları 4 yaşındaki Sinem’i, Simav’da bir akrabalarına emanet ettiler, Bayraklı’da iki odalı bir eve yerleştiler. İsmail Bilgin, gözünün önünde günden güne eriyen Fatma’nın ayda 3 bin lirayı bulan ilaçlarını alamaz hale geldi.

Günden güne eriyor
Yaşı küçük olduğu için kolundan diyaliz alamayan Fatma, vücudunda damar açılması amacıyla 6 kez ameliyata alındı. Simav’da gece bekçiliği yapan baba İsmail Bilgin, işi bırakmak zorunda kaldı. 7 bin lira kredi çeken İsmail Bilgin, bu para bitince çözüm aramaya başladı. Kiraladıkları evde bulunan eşyaları bile komşuların verdiğini anlatan Bilgin, “Bir aydır iş arıyorum. İş bulamadığım için kredi borcunu da ödeyemiyorum. Tek isteğim, kızımı tedavi ettirmek, böbrek nakli olmasını sağlamak. Ege Üniversitesi’ndeki tedavimizin kesintiye uğraması, kızımın hayatını riske sokacak. Her diyalize girişinde 700 gram zayıflayan yavrumun bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyorum. Hayırseverlerin yardımına ihtiyacımız var” dedi. Aile, bir yandan para ararken, bir yandan da Fatma’ya uyumlu organ bekliyor.

Yurtdışından ilaç geliyor

 Fatma’nın ilaçları, yurtdışından geliyor. Devlet, ilaçları karşılamazken, zor durumdaki aile 3 bin liralık faturayı ödeyemiyor.  Aile, uzatılacak yardım eli bekliyor.


Etiketler: haber, haberler
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.