Gündem
06.06.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 06.06.2013-2:30

Çarşı kandil kutlayıp simit dağıttı

Beşiktaş’taki kartal heykeli önünde toplanan taraftar grubu Çarşı, vatandaşlara Miraç Kandili nedeniyle simit dağıttı. Kandil simidi alan vatandaşlara, “Allah direnişimizi kabul etsin” dileğinde bulundu.

Sitene Ekle

GÖKHAN KARAKAŞ, SAMET AKTEN, ARİF BALKAN İstanbul

Aralarında Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının da bulunduğu yaklaşık 300 kişilik grup daha sonra “Çapulcular geliyor” sloganlarıyla Dolmabahçe’deki Bezmialem Valide Sultan Camii’ne yürüdü. Taraftarları cami müezzini Fuat Özcan karşıladı.  3 gün önce gösterilerde çıkan olaylar sırasında yaralananlara caminin kapısını açmasıyla tanınan  Özcan cami önündeki konuşmasında  “Sağduyulu olun, birlik bütünlük içinde olalım” dedi.Çarşı grubu çevik kuvvet ekiplerine ve otobüslere binerek vatandaşlara da kandil simidi ikram etti.
Cami önünde Çarşı grubunun arasında bulunan Anti Kapitalist Müslümanlar grubu da dün Taksim Meydanı’nda toplanarak Miaraç Kandili’ni kutladı. İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Fatiha Suresi’ni okuduktan sonra Türkçe dua ederek Gezi Parkı protestolarının başarıya ulaşmasını diledi. Eliaçık, duaların ardından yaptığı konuşmada Antikapitalist Müslümanlara yönelik eleştirilere cevap vererek “Bize diyorlar ki orada sarhoşlar var. Sizin ne işiniz var orada? Biz de diyoruz ki sarhoş olsun anlaşırız, yeter ki kalleş olmasın “ dedi.


Etiketler: Kandil
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.