Casey Affleck'ten aylar sonra gelen 'profesyonellik' itirafı

Geçtiğimiz yıl sadece ABD'yi değil, tüm dünyayı sarsan Hollywood ve cinsel taciz iddiaları hakkında sürekli bir gelişme yaşanıyor. ABD'li aktör ve yönetmen Casey Affleck hakkındaki taciz iddiaları da bir dönem konuşulmuştu. ABD merkezli haber ajansı AP'ye konuşan Casey Affleck, hem geri adım attı hem de ilginç bir itirafta bulundu.

Casey Affleck'ten aylar sonra gelen 'profesyonellik' itirafı

"Bu davranışlara göz yumdum"

"Bu davranışlara göz yumdum"

Peki Casey Affleck ne dedi? Yapımcısı ve yönetmeni olduğu 'I'm Still Here' filminin setinde 'profesyonel olmayan ortam'a katkı sunduğunu belirtti ve "Profesyonellik dışına çıktım" dedi.

Affleck, "Profesyonel olmayan bir ortamdı. Ben de bu ortamın profesyonel olmamasına katkı sağlamış oldum ve bu davranışlara göz yumdum" diye detaylandırdı.

En dolaylı yoldan

En dolaylı yoldan

Affleck'ten böyle bir laf geldi, tamam güzel ama sene olmuş 2018. Olayın üzerinden 1 yıl geçmiş. Ortalık durulmuş. Birçok kişi "Harvey Weinstein kimdi yahu?" demiş.

Sonra paşam gelmiş, açık açık özür dilemek yerine 'profesyonellik dışı ortama göz yumdum' diyerek hatasına en dolaylı yoldan itiraf etmiş.

 

"Ben yaptım ama az yaptım"

"Ben yaptım ama az yaptım"

Açmamış, deşmemiş sadece "Evet suçluyum" demiş. Ama tabii ki bunu yaparak kazanan o olmuyor. Koskoca aktörün "Evet" diyebilme cesareti de olabilmeli.

Konu evet hassas ama 'büyük' olmak bu radikalliği gerektirir. Casey Affleck, "Ben yapmadım başkası yaptı" demek yerine "Ben yaptım ama az yaptım" diyerek kendini komik duruma düşürdü. Ve yanlışın üstüne bir yanlış daha yaptı...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak