Yönetmen Yüksel Aksu'nın kendi yaşam öyküsünden ve gerçek olaylardan esinlenerek oluşturduğu film seyircileri çocuk ve çırak ilişkisi temeli üzerinden büyüleyici, duygusal ve mizahi bir maceraya davet ediyor.

Filmde ele alınan konu ise şöyle: 1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler.

Komedi türünde ki filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu yapıyor.

´İftarlık Gazoz´ filminin oyuncu kadrosunda ise Cem Yılmaz´ın yanı sıra Berat Efe Parlar,  Macit Koper,  Okan Avcı,  Gün Koper gibi isimler rol alıyor.

Başrolünde Cem Yılmaz´ın yer aldığı ´İftarlık Gazoz´ filmi 29 Ocak´ta vizyonda olacak…