Çok ayıp!

Kritik
Cemal Ersen KritikTüm Yazıları
10 Kasım Cumartesi 2018
Trabzonspor sıradan bir takım değil. Sıkıntılı bir süreçten geçse de böyle ağır bir yenilgiyi kabul etmek zor.
Şu çok net; Malatyaspor deplasmanında yaşananlar tam bir rezalet.

Rakiplerinin tel tel döküldüğü bir sezonda azıcık diş gösterebilse, beklentilerin ötesine geçecek bir kadrosu vardı Karadeniz ekibinin.
Ama nerede? Son üç haftayı hayal kırıklığı ile geçtikten sonra bir fırsat vardı önünde. Malatyaspor karşısında kişiliğini göstermesi, takım ruhunu sahaya yansıtması bekleniyordu. 
Açıkçası Burak krizinden sonra olacakları ben de merak ediyordum. Skoru onun yokluğuna bağlamak aptallık olur ama, savunmada bu kadar çok hata yapar ve golleri altın tepsi ile sunarsanız, kimse geri çevirmez ikramı.
İlk yarıda inisiyatifi ele aldığı bölümde girdiği pozisyonları değerlendiremeyen bir Trabzonspor vardı sahada. Almışsın sazı eline, yapacaksın gereğini. Öne geçse belki maçın kaderi değişecekti. Rodallega kaçırdıkça Farnolle kalesinde devleşti.
Tamam atamayabilirsin, lakin önlemini alacak ve rakibine fırsat vermeyeceksin. Ama nerede? Üç dakika içinde yediği iki golü alın, boş zamanlarında ders diye koyun futbolcuların önüne.
İkinci yarıda direnç gösterecek ve tepki verecek bir takım beklerken, Malatyaspor’un tuzağına düşen bir Trabzonspor izledik. Yine inanılmaz hatalar, yine garip goller geldi peşi sıra.
Trabzonspor bu olamaz. O formayı giyen futbolcular bu kadar aciz duruma düşemez. Ünal hocam kusuru bakmasın da, bu takımın ne oynadığını ve ne yaptığını ben anlayabilmiş değilim.
Eğer herkes bu yenilgiden bir pay çıkaracak ise kendine, önce Ünal Karaman’ın oyun sistemi ve tercihlerini eleştirmek gerek.
Malatyaspor deplasmanında kaybedebilirsiniz. Ama 5 farklı bir mağlubiyetin izahı zor. Futbolcular ne düşünüyordur merak ediyorum açıkçası.. 
Milli maç arasının kendilerine iyi gelmediğini söyleyen Ünal hocam. Bir Fenerbahçe sınavı var kendi evinizde. O maçın sonucu Trabzonspor kulübünde tüm dengeleri değiştirebilir.
Malatyaspor hezimeti sindirilebilir de, Fenerbahçe’ye kaybetmek çok can yakabilir!
Başkanından teknik direktörüne herkes ayağını denk almalı. Burası Trabzon!.. 
 
canlı skor
  • Watford-Southampton21:45
  • Tottenham-Brighton21:45
  • Huesca-Eibar20:30
  • Valladolid-Girona21:30
  • Alaves-FC Barcelona22:30
  • De Graafschap-Emmen19:30
  • Heerenveen-Venlo20:45
  • AZ Alkmaar-Heracles20:45
  • Ajax-Vitesse21:45
Tüm maçlar için tıklayın