Tunceli

Yerel Haber
18 Ekim 2016 - 00:36

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞINDAN AŞURE İKRAMI

IHA

Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi Kaymakamlığı, muharrem ayı dolayısıyla halka aşure ikram etti.
Çemişgezek Kaymakamlığının himayesinde İlçe müftülüğünün organize ettiği Aşure etkinliğine, Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü, Cemevi Başkanı Ali Hadi Yıldız, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü’nün yaptığı duanın ardından, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kazanlarda vatandaşlara aşure dağıtıldı. Vatandaşlara aşureyi kendi elleriyle dağıtan Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, “Bu gün düzenlediğimiz Aşure programımızla birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımızla bir arada olmaktan huzur buldum. Muharrem ayının bizlere en önemli öğretisi, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınarak kardeşçe yaşamayı sağlamak olmalıdır. Allah bu millete acı yaşatmasın. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin inşaallah. Bu duygu ve düşüncelerle Kerbela şehitleri ile cennet vatanımız uğrunda canlarını hiçe sayarak şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.