Ege

Ege

07.10.2017 - 03:23 | Son Güncelleme: 07.10.2017-3:24

Cerrahi tedaviyle ilaca ve insüline son

Özel Sada Hastanesi’nde görev yapan Obezite, Diyaber ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Yoldaş, halk arasında Tip 2 Şeker olarak bilinen Diyabet’in Cerrahi müdahaleyle tedavi edilebildiğini söyledi.

Sitene Ekle

Şeker hastalığının ilaç ve insülin kullanımına rağmen  kontrol altına alınamayabileceğini ifade eden Doç. Dr. Yoldaş, ameliyat öncesinde yapılacak testlerle ameliyata uygun olduğu görülen hastaların, cerrahi müdahele sonrasında ilaçlara ve insüline veda ettiğini belirtti.

‘Yüzde 95 başarılı’ 

Tip 2 diyabette cerrahi tedavinin mümkün olduğunu kaydetti, “Laparaskopik yöntemle yapılan cerrahi tedavi ameliyat sonrası iyileşme sürecinde büyük avantaj sağlıyor” dedi. Şekerin tedavi edilmediği takdirde, böbrek yetmezliği, görme sorunları ve sinir sistemi hasarı gibi birçok rahatsızlığa neden olduğunu söyledi. Yoldaş, cerrahi yönetim yüzde 90-95 oranında başarılı olduğunu söyledi. Almanya’dan ameliyat için Dr. Ömer Yoldaş’a başvuran  Diba Ütügen (53), “İlaçları hayatımdan çıkardım” dedi.


Eski adı Seylan olan, Hint Okyanusu'nda yemyeşil bir çay adası ülke hangisidir ?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX