Gündem
25.06.2010 - 14:07 | Son Güncelleme: 25.06.2010-14:46

Cesedi ‘yaşıyor’ diye mezardan çıkardılar

Annesi ve kız kardeşi dua ederken ‘Ses geliyor’ deyince ortalık karıştı

Sitene Ekle

ŞANLIURFA’da, kalp krizinden yaşamını yitiren ve dün toprağa verilen 37 yaşındaki İbrahim Halil Acaba’nın yakınları, bu sabah mezardan sesler geldiğini ileri sürerek çıkardıkları cesedini ‘Oturur halde bulduk, yaşıyor’ diyerek hastaneye götürdü. Acil Servis'te doktorlar, cesette yaşam belirtisine ve mezarda dirildiğine ilişkin bulguya rastlanmadığını açıkladı. Olay kentte ‘Mezarda dirildi’ söylentisine neden olurken, İbrahim Halil Acaba yapılacak otopsinin ardından ikinci kez toprağa verilecek.

Manifaturacılık yapan 37 yaşında evli ve 3 çocuk babası olan İbrahim Halil Acaba dün sabah saat 05.00 sıralarında Veysel Karani Mahallesi’ndeki evinden göğüs ağrısı şikayetiyle yakınları tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan İbrahim Halil Acaba, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Kalp krizinden öldüğüne ilişkin ölüm raporu hazırlanan İbrahim Halil Acaba, yakınları tarafından dün öğle namazının ardından Onikiler Mahallesi’nde bulunan mezarlıkta toprağa verilirken, yakınları da aynı mahallede bulunan Ubeydullah Camii’nde taziyeleri kabul etti.

MEZARDAN SES GELDİĞİ İDDİASI

Ölen manifaturacının annesi Zeynep ve kız kardeşi Yıldız Acaba, bu sabah dua etmek için mezarlığa gitti. İbrahim Halil Acaba’nın mezarının başında dua etmeye başlayan anne- kız birlikte, mezardan sesler geldiğini duyduklarını öne sürdü.

Zeynep ve Yıldız Acaba'nın bu iddiası üzerine yakınları mezarlığa koştu. Mezar açıldı ve İbrahim Halil Acaüba'nın cesedini çıkardı. Ardından da ‘Mezarda oturur halde bulduk” dedikleri İbrahim Halil Acaba'nın mezarda dirildiğini söyleyen yakınarı, bir otomobile koyarak Ortadoğu Sağlık Merkezi’ne götürdü.

YAŞAM BELİRTİSİ YOK

Mezardan çıkarılan İbrahim Halil Acaba'nın cesedi Acil Servis'e getirilirken, olayı duyan çok sayıda yakını da hastaneye koştu, sağlık merkezinin önü ana- baba gününe döndü.

Yaşadığı ileri sürülen Acaba'nın cesedini kontrol eden hastane doktarlarından Cem Su, hiç bir yaşam belirtisi olmadığını, cesedin mezarda canlandığına ilişkin hiç bir bulguya rastlanmadığını açıkladı. Bunun üzerine İbrahim Halil Acaba’nın cesedi, savcının talimatıyla otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

“MEZARDA OTURUYORDU”

Acil servis önünde bekleyen ve İbrahim Halil Acaba'nın hala yaşadığına inanan yakınları olayı şöyle anlattı:

“Kalp krizinden ölünce Onikiler Mezarlığı’na defnettik. Taziyeleri kabul ederken, bu sabah annesi ve kız kardeşi mezarlığa dua etmeye gidiyor. Orada ses geldiğini duyunca dirildiğini söylediler. Mezarlığa koştuk. Belediye işçileriyle birlikte mezarı açtık, oturur gibi duruyordu, gözünden yaş akmıştı ve burnu kanıyordu. Kan kefeninin çeşitli noktalarına dağılmıştı. Biz hemen otomobille hastaneye götürdük. Fakat burada yaşamadığı söylendi ama onu çıkardığımız sırada mezarda kurtulmaya çalışır şeklinde görüntüsü vardı.”

Mezarlıkta görev yapan belediye temizlik işçisi Mehmet Coşkun da “Mezarlıkta temizlik yaparken, dün gömülen kişinin dirildiği söylendi. Yakınlarıyla birlikte mezarı açtık, sonra ben girip dışarı çıkardım. Oturur vaziyette duruyordu, kefeni açtığımızda ağlamış gibi gözyaşları vardı ve burnu kanamıştı. Sonra hastaneye götürdüler ve öldüğünü duydum” diye konuştu.

MEZARLIKTA İNCELEME YAPILDI

İbrahim Halil Acaba'nın yeniden toprağa verilmesi için açılan mezar hazırlanırken, Onikiler Mezarlığı’na gelen polisler de inceleme başlattı. Polisler, mezarlık çevresini, içini ve mezar taşlarını inceleyip fotoğraflarken, olay sırasında bulunan kişilerin de bilgisine başvurdu.

Yakınlarını heyecanlandıran ve Onikiler Mahallesi ile kentte “Mezarda dirildi’ söylentisine neden olan İbrahim Halil Acaba'nın cenazesi yapılacak otopsinin ardından ikindi namazında yeniden toprağa verilecek.

 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıKuzey ile doğu arasındaki yön hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ABD Havacılık ve Uzay Dairesinin kısaltılmış adı nedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX