Ege

15.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 15.02.2018-1:30

Çeşme Devlet’ten hastalar memnun

Çeşme Devlet Hastanesi’nde, yatan hasta memnuniyeti yüzde 99’lara ulaştı, hemodiyaliz ünitesinde oran yüzde 100 oldu. Başhekim Op. Dr. Atıl Birol, “Pırıl pırıl bir ekiple kaliteli hizmet veriyoruz” dedi.

Sitene Ekle

Yusuf Çınar

Çeşme Devlet Hastanesi’nde aylık olarak yapılan hasta memnuniyeti araştırmalarında, memnuniyet oranı yüzde 100’lere ulaştı.  Hastanedeki tüm sağlık birimleriyle en iyi şekilde hizmet vermeyi hedeflediklerini kaydeden Başhekim Op. Dr. Atıl Birol, orandan onur duyduklarını, pırıl pırıl bir ekiple çalıştıklarını söyledi.

‘Mektup güç verdi’

Başhekim Birol, “Hastamız, hastanemizin hemodiyaliz ünitesinde uzun süredir tedavi görüyor. Eski muhtarımız Osman Bozdoğan, gördüğü tedaviden duyduğu memnuniyetini, Başhekimliğimize hitaben yazdığı bir mektupla dile getirdi. Hastamızdan memnuniyetini belirten böyle bir mektup almak, bize ve tüm sağlık personelimize güç verdi” dedi. Çeşme Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi Birim Sorumlusu Dr. Hale Yazgan da, 20 diyaliz makinesi ile, kışın 40, yaz aylarında ise 120 hastaya hizmet verdiklerini belirtti.

Organ nakli çağrısı

Hemodiyalizin, böbrek yetmezliği tedavisinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olduğunu vurgulayan Dr. Hale Yazgan, şu noktalara değindi: “Hastadan alınan kan, haftada üç gün, bir makine ve diyaliz sıvıları yardımıyla, yarı geçirgen bir zardan, temizlenerek ve düzenlenerek hastaya geri verilir. Hastaların, yaşama devam etmesini sağlamakla birlikte, fiziksel, psikolojik, sosyal ve ekonomik birçok sorunu da beraberinde getirir. Düzenli olarak yenilenen kayıtlarla, nakil için beklemektedir çoğu.” Yazgan, vatandaşlara bağışlanan organın yepyeni bir hayat olduğuna dikkat çekti.

 


Etiketler:
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.