İstanbul

Yerel Haber
14 Eylül 2015 - 16:06

“CESUR YÜREK” GÜLŞAH’A ÜNİVERSİTESİNDEN ÖDÜL

IHA

Türkiye’de kadınların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve Türk kadınının sesini duyurmak amacıyla 40 günde 38 şehri motosikletle dolaşan Gülşah Merve Yüksel, öğrencisi olduğu Maltepe Üniversitesi’nden yüzde yüz burs kazandı.
Maltepe Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümü 4. sınıf öğrencisi, Gülşah Merve Yüksel, Türkiye’de kadınların yaşadığı zorluklara ve istismara dikkati çekmek ve Türk kadınının sesini duyurmak amacıyla 40 günde 38 şehri motosikletle dolaştı. Tamamladığı turunu Türk kadınına armağan eden Gülşah Merve Yüksel, Türkiye’de kadınların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek istedi. Geçtiği her şehirde kadınlar, kadın dernekleri, motosiklet grupları ve halk tarafından coşkuyla karşılanan Gülşah’a en büyük destek de Maltepe Üniversitesi ailesinden geldi. Maltepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından yüzde 100 bursla taltif edilen Gülşah’a 14 Eylül Pazartesi günü Üniversitenin açılış töreninde Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar tarafından da, ‘Kadına şiddet ve çocuk tacizi’ konularında farkındalığı arttırıcı yaklaşımından dolayı plaket verildi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.