Tekirdağ

Yerel Haber
19 Şubat 2018 - 18:05

Çevik Kuvvet Şube Müdürü Törenle Son Yolculuğuna Uğurlandı

IHA

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Metin Kesici için tören düzenlendi.
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü görevini yürüten 2. sınıf Emniyet Müdürü Metin Kesici, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Evli ve 2 çocuk babası Kesici için İl Emniyet Müdürlüğü önünde uğurlama töreni yapıldı.

“Hain darbe teşebbüsü sırasında, Tekirdağ ilinde tarih yazan bir ekibin şefi”
Törende konuşma yapan Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Kesici’nin 2016 yılında hain darbe teşebbüsü sırasında tarih yazan bir şefin ekibi olduğunu vurgulayarak, "İl Emniyet Müdür Yardımcım olan değerli kardeşim Metin Kesici’nin vefatı nedeniyle toplanmış bulunmaktayız. 1987 yılında polis memuru olarak mesleğe başlayan değerli kardeşimiz başarılı çalışmaları sonucu, amir sınıfına terfi etmiş, uzun yıllar ilimizde çalıştıktan sonra 2017 yılında 2. sınıf Emniyet Müdürü olmuştur. 2016 yılında hain darbe teşebbüsü sırasında, kendine ait kuvvetleri ile beraber Tekirdağ ilinde tarih yazan bir ekibin şefi olarak, 2017 yılında da hükümetimiz tarafından terfi ettirilip 2. sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden değerli meslektaşım, yoğun bir çalışma ortamında bulunduğu sürelerde herhangi olumsuz bir davranış dahi göstermeden, en zor görevlere gidecek kadar cesur bir kardeşimizdi. En son bundan iki üç gün önce, 6 yılını meslekte doldurmuş çevik kuvvet personelinin daha iyi yerlerde daha başarılı çalışması için, gelip benden rica edecek kadar da teşkilattaki mensuplarına düşkün alçak gönüllü bir kardeşimizdi. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine, çocuklarına, anne ve babasına, kayınpederine başsağlığı diliyorum. Meslektaşlarıma sabırlar diliyorum" dedi.
Kesici’nin öz geçmişi okunup, Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek’in dualarının ardından, naaşı silah arkadaşları tarafından omuzlanarak cenaze aracına götürüldü. Kesici’nin cenazesi toprağa verilmek üzere Balıkesir’in Gönen ilçesine gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü önünde yapılan uğurlama törenine; Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Kesici’nin ailesi ve silah arkadaşları, siyasi parti temsilcileri, Tekirdağ’daki kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

12°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.