Milliyet Tatil

11.06.2018 - 10:26 | Son Güncelleme: 11.06.2018-10:34

Çevre dostu Sapanca Ultra Maraton

NG Sapanca Otel’in desteğiyle bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen Sapanca Ultra Maraton, yerli ve yabancı 800’ün üzerinde sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Bu sene maratona katılan atletler, ‘temiz doğa için koş’ sloganıyla, koştukları alanlardaki çöpleri toplayarak anlamlı bir çevre projesine de imza attı.

Sitene Ekle

Bu yıl 4.'sü gerçekleştirilen Sapanca Ultra Maraton anlamlı bir çevre projesine sahne oldu.  ‘Temiz doğa için koş’ sloganıyla yola çıkan maratona başta NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür ve otel ekibi destek verirken, atletler de koştukları alanlardaki çöpleri topladılar.

 

Nefes Kesen Maratonun Ödülleri Sahiplerini Buldu..

 

Yerli yabancı toplam 832 atletin katıldığı Sapanca Ultra Maraton’da, katılımcılar seviyelerine göre, 9K, 35K ve 55K koştu.  Birbirinden farklı ve zorlu parkurlarda mücadele eden sporcular, aynı zamanda Sapanca’nın eşsiz doğasında keyifli bir maratona imza attı. 812 kişinin yarıştığı maratonda, 9K parkurun kazananları Ceren Çiçek  ve  Mustafa Araç olurken, 35K’da ise  Elena Polyakova ve Ozan Hoşyılmaz oldu. NG Sapanca otelinden başlayıp Kartepe zirvede biten 55K’lık zorlu parkurun kazananı ise  Rachel Overington ve Murat Kaya oldu.

Çevreye duyarlı maraton

İsveç'te başlayan ve sosyal medya sayesinde dünyaya yayılan "Plogging", “Koşarken çöp topla!” trendi bu yıl Sapanca Ultra Maraton’a katılan sporculara deneyimlettirildi. Spor ve çevre hassasiyetini bir araya getiren uygulama çevreye duyarlılık ve farkındalık geliştirme amacıyla spor tutkunlarıyla buluşturuldu. Uygulama çerçevesinde koşu parkurlarında belirli aralıklarla çöp poşetleri konularak, sporcular belirlenen noktalarda durarak çevrede bulunan atıkları topladılar.


''Turist Ömer'' tiplemesi ile tanınan sanatçı kimdir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX