30.09.2008 - 01:35 | Son Güncelleme: 30.09.2008-1:36 A-A+

Charlize yok Hobbit geliyor

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl da dünya sinemasının birbirinden ünlü isimlerini konuk edecek. Bu yılın konukları arasında, Joan Chen, Billy Boyd, Majid Majidi gibi isimler yer alıyorMAGAZİN SERVİSİ

Charlize yok Hobbit geliyor

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin dünyaya açılan yüzü 4. Uluslarası Avrasya Film Festivali’nin “İpek Yolu” gösteriminde yer alan “24 City” filminin galasına filmin başrol oyuncusu,  Çin’in Elizabeth Taylor’u olarak adlandırılan Joan Chen de katılacak. Bernardo Bertolucci’nin “Son İmparator” filminin başrolünde  canlandırdığı Wan Jung karakteriyle tüm dünyada haklı bir üne kavuşan Joan Chen, 1990-1992 yılları arasında da dünyayı kasıp kavuran “İkiz Tepeler” dizisinde Jocely Pockard karakteriyle, milyonlarca televizyon izleyicisiyle buluştu.
Joan Chen, 2000 yılında ise Hollywood’lu yönetmenler arasına adını yazdırdı ve Richard Gere ile Winona Ryder’ın başrolünü üstlendiği romantik film “ New York’ta Sonbahar” ı yönetti.

Hobbit gala gecesinde
“Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinin küçük Hobbit’i, İskoç oyuncu Billy Boyd da 4. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nde Avrupa Görüntüleri Bölümü’nde gösterilecek olan “Kader Taşı”nın Türkiye galasında bulunmak üzere Antalya’da olacak. 
İran’dan Oscar adayı bir yönetmen Majid Majidi de Antalya’da... “Baran”, “Cennetin Rengi”, “Serçelerin Şarkısı”, “Cennetin Çocukları” gibi filmleriyle tanınan Majid Majidi, devrimden sonra İran’ı terk etmeyip, muhalif kimliği ile filmlerine devam eden bir isim.  4. Uluslararası Avrasya Film Festivali Yarışma jürisinde ünlü Polonyalı film müziği bestecisi, Krzysztof Kieslowski’nin “Dekalog”, “Veronik’in İkili Yaşamı”, “Üç Ren” üçlemesi gibi filmleri için yaptığı müziklerle tanınan Zbigniew Preisner de var. Polonyalı ünlü müzisyen, Antalya’da, Avrasya Film Festivali’nin en iyileri için oy kullanacak.
Festival bir de Alman yıldız ağırlayacak. Sinemaseverlerin “Das Boot”, “İngiliz Hasta”,  David Lynch’in ünlü TV dizisinin iki saatlik beyaz perde versiyonu olan “İkiz Tepeler: Ateş Benimle Yürü”, “Da Vinci Şifresi” filmlerinden tanıdığı  Alman asıllı ünlü oyuncu Jürgen Pronchow da Antalya’da jüri koltuğundaki isimlerden biri olacak.  


Filminin çekim tarihi   festival tarihiyle çakıştı
Geçtiğimiz haftalarda, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılması için görüşmelerin sürdüğü açıklanan ünlü aktris Charlize Theron ise yeni başlayacağı filminin çekim tarihi ile festivalin tarihi çakışınca, Antalya davetini gelecek yıllara erteledi.

 

Etiketlerhobbit,Charlize
Bilgi Yarışması1997'de Eurovision'da 3. olan Şebnem Paker'in söylediği "Dinle" şarkıyı kim yazmıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.