Childish Gambino'nun 'Feels Like Summer' klibindeki şaşırtan detaylar

ABD'deki ırkçılığı ele alan, epey iddialı ve kışkırtıcı 'This Is America' klibiyle bu yılın en sürpriz çıkışlarından birini yakalayan Childish Gambino, yoluna devam ediyor. 'Feels Like Summer' şarkısıyla dönen şarkıcı, enteresan bir videoya daha imza attı...

Childish Gambino'nun 'Feels Like Summer' klibindeki şaşırtan detaylar

Tek tek özetliyor

Tek tek özetliyor

Peki Childish Gambino'nun sadece 3-4 gün içinde 17 küsür milyon kez izlenen 'Feels Like Summer' klibi neden enteresan?

Hemen söyleyelim, çağın ruhunu yakaladığı, 'şimdi'yi doğru analiz ettiği için.

'Feels Like Summer' klibi bir animasyon. Donald Glover, Ivan Dixon ve Greg Sharp üçlüsünün imzasıyla yayınlanan bu klip, müzik sektöründeki Afro-Amerikan dünyayı özetliyor.

'İz bırakma gayretindeki başarısı'

'İz bırakma gayretindeki başarısı'

Hangi konseptle? Birçoklarına göre 'küresel ısınma' ile. Bunu ancak birkaç dinlemeden sonra idrak edebiliyorsunuz çünkü ilk dinlemede aklınızda kalan tek şey klipteki detaylar oluyor.Şarkı standart olsa da 'iz bırakma gayreti' ve daha doğrusu 'iz bırakma gayretindeki başarısı' sebebiyle video her şeyin önüne geçiyor.

Drake'ten Rihanna'ya

Drake'ten Rihanna'ya

Peki 'Feels Like Summer' klibinde kimler var?

Will Smith, Nicki Minaj, Travis Scott, Drake, xxxtentacion, Janelle Monae, Chris Brown, Beyonce, Whitney Houston, Rihanna, Michael Jackson, Michelle Obama ve Kanye West...

Bunlar ilk sıralayabildiklerimiz, ilk aklımıza gelenler. Peki en çarpıcı sahne hangisi?

"Amerika'yı tekrar güzelleştirelim"

"Amerika'yı tekrar güzelleştirelim"

Tabii ki Kanye West ile Michelle Obama sahnesi... Kanye West gözleri yaşlı, kafasında kırmızı bir şapkayla...

Şapkanın üzerinde "Amerika'yı tekrar güzelleştirelim" yazısı ve elbette Michelle Obama'dan şefkatli bir kucaklama, sarılma ve "Ağlama Kanye" dercesine bir destek, bir şefkatle... Müthiş...

Son dönemde Kanye West'in her açıklaması olay olmaya başladı. Haliyle böyle bir sahne de, herkesin cool olup onun ağlamaklı olması da kaçınılmazdı!

Epey manidar 

Epey manidar 

Kimilerine göre Kanye'nin bir anne desteğine ihtiyacı var, kimilerine göre ise tercih ve seçimleri nedeniyle aslında vicdanen kendisini rahat hissetmiyor ve pişmanlıkla yanıp tutuşuyor.

Genel bir görüş hakim değil konuya, her kafadan farklı bir yorum geliyor. Ama diğer yıldızların havalı ve asaletinin yanında Kanye West'in bu ağlama sahnesinin epey manidar kaçtığını inkâr edemeyiz.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak