Afyonkarahisar

Yerel Haber
26 Temmuz 2017 - 22:09

Chp Afyonkarahisar İl Başkanlığı Haftalık Basın Toplantısı

-CHP Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Bıçak-"Lozan, emperyalizmin bölünmüş, parçalanmış, batıya bağımlı Türkiye hayallerini yıkan ve şimdilik 94 yıllık barış sağlayan bir diplomasi zaferidir. Lozan Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur"

AFYONKARAHİSAR (AA) - CHP Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Ömer Bıçak, "Lozan, emperyalizmin bölünmüş, parçalanmış, batıya bağımlı Türkiye hayallerini yıkan ve şimdilik 94 yıllık barış sağlayan bir diplomasi zaferidir. Lozan Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur." dedi.

İl Başkanlığı binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında konuşan Bıçak, Lozan Konferansı devam ederken İstanbul ve Çanakkale boğazlarının işgal altında olduğunu, boğazlarda İngiliz, İzmir Limanı'nda Fransız savaş gemilerinin bulunduğunu söyledi.

İstanbul ve Çanakkale'nin Lozan Antlaşması ile kurtarıldığını savunan Bıçak, şöyle konuştu:

"Lozan Antlaşması, bize her şeyden önce sınırları belli bağımsız bir vatan bıraktı. Lozan, iki ülkenin değil bir çok ülkenin imzaladığı bir antlaşmadır. Onaylı birer örneği tüm imzacı ülkelere verilen Lozan'ın bir veya birkaç ülke için gizli maddelerinin olması mümkün değildir. Lozan, emperyalizmin bölünmüş, parçalanmış, batıya bağımlı Türkiye hayallerini yıkan ve şimdilik 94 yıllık barış sağlayan bir diplomasi zaferidir. Lozan Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur."

Lozan Antlaşması'nın maddelerinde sınırlı bir süreden söz edilmediğine işaret eden Bıçak, "Lozan'ın son kullanma tarihi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça geçerliliğini koruyacaktır. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın." diye konuştu.AfyonkarahisarYerel Seçim Sonuçları

Afyonkarahisar Hava Durumu

13°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.