11.07.2018 13:03 | Son Güncelleme:

CHP'de istifa depremi!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ali Arif Özzeybek istifa etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı  Ali Arif Özzeybek görevinden istifa etti. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Özzeybek, istifasına ilişkin  dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sundu.

Dilekçede, davet üzerine 2011'de başdanışmanlık görevini kabul  ettiğini belirten Özzeybek, o tarihten bugüne kadar vizyoner projelerin  oluşturulması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

CHP içerisinde demokrasi ve özgürlükler temelinde atılacak adımlarla,  toplumsal ve siyasi hayatın yeninden barışçıl bir iklime kavuşacağına inandığına  dikkati çeken Özzeybek, şunları kaydetti:

"Parti liderliğinin siyaset yapma tarzı, beni ve ihtimal ki temiz his  ve kanaatlerle CHP ailesine katılmış sayısız yurttaşı da hayal kırıklığına  uğrattı. Bu şartlar altında vatandaşlara söyleyecek yeni sözlerimiz kalmadı.  Siyaset çözüm üretmek için vardır ve üretemediğinde halkın önünden çekilmek  siyasi ahlak gereğidir. İnandırıcılık krizi en son 24 Haziran seçimlerinde açıkça  ortaya çıktığı üzere sayısız seçim yenilgisini de beraberinde getirdi. Sayın  Kılıçdaroğlu, bu kötü gidişi durduracak hiçbir ciddi tedbir almadı. Özgürlük,  demokrasi, adalet, bereket ve toplumsal barış ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir  siyasetçi olarak CHP içerisinde siyaset yapma olanağım günden güne tükendi. Tüm  bu sebeplerle CHP üyeliğinden ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde istifa  ediyorum."

  

Bu habere ifade bırak
  • 41Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy46