03.01.2018 16:06 | Son Güncelleme:
AA

CHP'de son PM, 19 Ocak'ta toplanıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3-4 Şubat'ta gerçekleştirilecek 36. Olağan Kurultay öncesinde, PM üyeleriyle son kez 19 Ocak'ta bir araya gelecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3-4 Şubat'ta gerçekleştirilecek 36. Olağan Kurultay öncesinde, Parti Meclisi (PM)  üyeleriyle son kez bir araya gelecek. CHP'nin 3-4 Şubat'ta  gerçekleştirilecek 36. Olağan Kurultayı'nın son hazırlıkları devam ediyor.  

Ankara Spor Salonu'nda yapılacak kurultay için slogan, renk ve amblem  arayışları sürerken, PM üyeleri yeniden toplantıya çağrıldı. PM üyelerini 2017'nin Aralık ayında toplayan Kemal Kılıçdaroğlu, 19  Ocak 2018'de yeniden PM toplantısı kararı aldı. 45'i yapılan il kongrelerinin tamamlanmasının ardından genel merkezde  toplanacak PM'de, kurultay hazırlıklarına son şekil verilecek. Ayrıca, Parti  Meclisi'nde delegelere sunulacak rapor da ele alınacak. PM'de, tüzük  değişikliğine yönelik kurultaya gündem maddesi eklenmesi beklenmiyor.

YENİ PM KURULTAYDA BELİRLENECEK!

CHP'nin 3-4 Şubat'ta gerçekleştireceği kurultay iki gün sürecek. İlk  gün genel başkanlık seçimi, ikinci gün ise PM ile Yüksek Disiplin Kurulu (YDK)  üyelerinin seçimi yapılacak. Kurultaydan sonraki en yetkili organ olan PM'ye girebilmekse, her  partili için büyük önem taşıyor. CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu da (MYK) Genel  Başkan tarafından 60 kişilik PM üyeleri arasından belirleniyor. Genellikle "çarşaf liste"nin tercih edildiği kurultaylarda, 52 PM  üyesi doğrudan delege tarafından seçiliyor. Genel Başkan tarafından Bilim Yönetim  ve Kültür Platformu (BYKP) üyeliği için gösterilen 8 isim de doğrudan Parti  Meclisi'ne giriyor.

  

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0