11.08.2017 22:50 | Son Güncelleme:
AA

CHP'li Haluk Koç kararını verdi! Bırakıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Ocak ayında  genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı  gençlere bırakmak lazım.'' dedi.

Partisinin Burhaniye İlçe Başkanlığını ziyaret eden ve partililerle  bir araya gelen Koç, yaptığı konuşmada, Türkiye'de herkesin bir bütün olarak  devlete, millete ve bayrağa saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin birlik ve beraberlikle daha güçlü olacağını anlatan Koç,  bu kapsamda her kesimden insanın kucaklaşmak zorunda olduğunu anlattı.

Koç, siyasiler olarak gençlere örnek teşkil etmeleri gerektiğini de  vurgulayarak, "Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık  görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım. Biraz genel başkan  baskısına maruz kalacağımı hissediyorum bırakmamam için. Yeter. Bizden daha yaşlı  olanlar inatla devam ediyor ama yol açmamız lazım. Bizim örnek olmamız lazım.  Gençler görevleri üstlenecek. Bıraktığımız ilkelerle devam edecekler. Bu mücadele  sürecek." dedi.

Koç, üzerinde her türlü baskı olduğunu, 10'dan fazla davada  yargılandığını bildirdi.

Sadece konuştuğu ve hak aradığı için yargılandığını anlatan Koç,  şunları kaydetti:

  "Ne yaptım ben? Nasıl yetiştiğimizi anlattım. Hırsızlık, arsızlık yok  Allah'a şükür. Ne yaptık biz? Konuştuk, sadece hak aradık. Bir tanesi Türkiye'nin  bir yetkilisine 100 milyon dolar para gelmesini sorgulamamız. Bunu sorguladığımız  için bankacılık sırlarını açıklamaktan ve   iftira atmaktan hakim önündeyim.  Böyle günlerden geçiyoruz. Hiç haberiniz olmadan size suç icat ediyorlar. Tıpkı  Ergenekon, Balyoz'daki gibi. Şu anda da bir sürü insan içeride. Böyle günlerden  geçiyoruz."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0