19.06.2017 09:50 | Son Güncelleme:
AA

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Kimseye zarar vermiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kimseye zarar vermediklerini, kötü söz söylemediklerini, yan bakmadıklarını belirterek, "80 milyonunun bir arada, kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler, kızdırmak isteyenler olabilir, hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla, kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim 80 milyon için" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun  tutuklanmasına tepki yürüyüşünün beşinci günününde.  Kılıçdaroğlu, yürüyüşe başlamadan önce Kızılcahamam Orman  İşletme Şefliği yakınlarında hazırlanan konaklama alanında açıklamada bulundu. Yürüyüşlerinden son derece memnun olduğunu belirten Kılıçdaroğlu,  adalet kavramına verdikleri önemi artık bütün dünyanın bildiğini söyledi.  Adalet, hak ve hukukun birbirinden ayrılmaz kavramlar olduğunu ifade  eden Kılıçdaroğlu, herkes için adalet, hak ve hukuk istediklerini dile getirdi.  Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:  "Kimseye zarar vermiyoruz, kimseye kötü söz söylemiyoruz, yan  bakmıyoruz. 80 milyonunun bir arada, kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz.  Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler, kızdırmak isteyenler olabilir,  hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla, kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim  80 milyon için. Dün yürüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık, gelip  geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir, 'Bu  yağmurun altında, bu insanlar niye yürüyor?' Onlara şunu söylemek isterim; Biz,  adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır."

  YÜRÜYÜŞE YARBAY TATAR'IN AĞABEYİ DE KATILDI 

 Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle, yürüyüşünün  beşinci gününe başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugünkü yürüyüşüne "amirallere suikast"  soruşturması sürerken intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar da katılıyor. Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy da Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşüne  destek veriyor.

'ADALET YOLUNDA İLK KAYBIMIZ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'ne katılanlar arasında bulunan 69 yaşındaki Hasan Tatlı'nın geçirdiği kalp krizinin ardından hayatını kaybetmesine ilişkin "Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah, bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız. Yarın bir grup milletvekili arkadaşımız cenaze törenine katılacak." dedi. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0