06.10.2017 11:37 | Son Güncelleme:

CHP Lideri, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun yemin törenine katıldı

Sivas'ta, acemi eğitimini tamamlayan, Kerem Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu askerler için yemin töreni düzenlendi. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Kerem Kılıçdaroğlu'nun nişanlısı Mine Alşan da katıldı.

Sivas'ta, acemi eğitimlerini tamamlayan askerler için  yemin töreni düzenlendi. Törende, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu  Kerem Kılıçdaroğlu da yemin etti.  Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Şükrü Kanatlı  Kışlası'ndaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın  okunmasıyla başladı.

 Ardından Kerem Kılıçdaroğlu'nun da aralarında olduğu 368'inci kısa  dönem erler ile 24'üncü dönem sözleşmeli ve 1997-3 ikinci kademe 2 bin 740 asker  yemin etti. Yaş kütüğüne plaketin çakıldığı törende, katıldıkları bazı eğitimlerde  başarı gösteren piyade erlere de plaket verildi. Törende konuşan Sivas Garnizon ve 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, törene katılan asker yakınlarına ve  Mehmetçiklere teşekkür etti. Ailelerin, kutsal vatan hizmetini yapmak üzere yurdun dört bir  yanından şenliklerle uğurlanan askerlerin yemin törenini gururla izlediklerini  aktaran Erbakan, şunları kaydetti: "Güzel yurdumuzun dört bir yanından gelerek asker ocağında tek yürek,  tek bilek olan evlatlarımızın duruşundaki heybet, bakışlarındaki kararlılık,  omuzlarına yüklenecek sorumluluğu almaya hazır olduklarını göstermektedir. Kutsal  askerlik vazifesinin ilk evresini bu törenle başarıyla tamamlayan yiğit  Mehmetçiklerimiz, yiğit evlatlarımız yarınlarımız için bizlere güven telkin  etmişlerdir."

ANNESİ AĞLADI

Töreni, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu  ile Kerem Kılıçdaroğlu'nun nişanlısı Mine Alşan ve çok sayıda asker yakını  izledi. Daha sonra askeri birliklerin geçiş töreni gerçekleştirildi. Geçiş  töreni esnasında Selvi Kılıçdaroğlu'nun ağladığı görüldü.

  GURUR DUYUYORUM

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tören sonunda basın mensuplarına  yaptığı açıklamada, "Son derece mutluyum. Asker ocağında oğlumu görmek beni son  derece mutlu etti. Huzurluyum, aynı zamanda, oğlumla gurur duyuyorum. Geldi  askerliğini yaptı, inşallah askerliğini bitirir ve tekrar evine huzur içinde  döner." ifadesini kullandı. Selvi Kılıçdaroğlu ise "İnşallah sağ salim benim çocuğum gibi diğer  çocuklarımızın hepsi, tüm askerlerimiz evine döner." dedi. Kerem Kılıçdaroğlu, 3 haftalık acemi eğitiminin ardından askerliğinin  kalan bölümünü Sivas Temel Tepe'deki Orgeneral Cemil Cahit Toydemir Kışlası'nda  tamamlayacak.

  

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0