Siyaset
05.02.2013 - 10:45 | Son Güncelleme: 05.02.2013-11:06

CHP Mamak ilçesinde ilk aday adayını açıkladı

Sitene Ekle

CHP’de yerel seçim heyecanı yaşanıyor. Ankara’nın Mamak ilçesinde ilk belediye başkanlığına aday adaylığı açıklaması yapıldı.

Mamak’ta önceki dönem seçimleri kıl payı kaçıran CHP’de ilk aday adayı açıklaması önceki gün gerçekleşti. İşadamı ve mimar Cem Saklavcı Mamak’ta kalabalık bir grupla ilçe başkanlığında 2013’ün Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı. CHP Mamak İlçe Başkanı Selahattin Emre’nin de katıldığı tören ile belediye başkanlığına adaylığını açıklayan Saklavcı, “Ben bir Mamak emekçisiyim, Mamak hayranıyım ve Mamak sevdalısıyım. Tek yürekle, büyüklerimizle, kadınlarımızla, gençlerimizle ve tüm Mamaklılarımızla hep beraber ‘Mamak’ı’ tekrar kazanmak üzere aday adayıyım” dedi.

Saklavcı, konuşmasında şunları söyledi:

“Ülkemizi yoksullaştıran, insanlarımızı kullaştıran, sadaka toplumu yaratan bir iktidarla karşı karşıyayız. Yasama, yürütme ve yargının tek elde toplandığı bir ülke haline gelmişiz. Üniter yapı parçalanma sürecinde. Özellikle CHP’li belediyeler gerek idari baskı ve gerekse sıradan sebeplerle soruşturma altına alınarak yıldırma politikaları ile karşı karşıyadır. İktidar kendi belediyelerini sadaka toplumu yaratmada bir araç olarak kullanmakta. Bunlara dur diyebilmek için adayım. Sizlerin de bildiği gibi partimiz Mamak yerelinde 14 yıldır başarılı olamıyor. Anadolu’nun kültür mozaiği olan Mamak’ta seçmenlerle buluşma, onları ikna etme ve güvenlerini kazanmada başarılı olamamışız. Bunları yapacağıma inandığım için adayım.”

Geçmişten ders çıkartılması gerektiğini söyleyen Saklavcı, “Sıcak elimizi, güler yüzümüzle insanlarımıza yaklaşarak onların sorunlarını dinleyip ve bu sorunları çözmek için adayım. Mamak’ı tanıyorum, sorunları biliyorum. Tercihiniz ben olursam bu sorunları çözeceğime inanıyorum. Bu inancımdan dolayı adayım. Çünkü biz Mamaklıyız ve Mamaklı kendi kendini yönetecek bilgi, beceri ve olgunluktadır. Sadece Mamak’ı almak yetmez Büyükşehir’i almak için çalışacağım” diye konuştu.


Etiketler: haber, haberler, Anadolu
Bilgi YarışmasıHangisi bir Cem yılmaz filmi değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi bisikletin bir parçası değildir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX