TeknolojiRSS
10.02.2014 - 13:49 | Son Güncelleme: 10.02.2014-13:54

CHP'nin adayları belli oldu!

CHP PM'de adaylar oylandı bazı ilçeler kesinleşti. İşte CHP'nin kesinleşen adayları. Bülent Kerimoğlu,Murat Haznedar, Ekrem İmamoğlu, Aylin Kotil, Hayri İnönü, Sacit Eyüboğlu, İhsan Özkes, Mustafa Fazlıoğlu,-Hasan Akgün,Handan Toprak Benli,Ferzan Özer, Sabri Erbakan. İşte CHP'nin tam aday listesi

Sitene Ekle
CHP'nin adayları belli oldu!
CHP PM'de adaylar oylandı bazı ilçeler kesinleşti. İşte CHP'nin kesinleşen adayları. Bülent Kerimoğlu,Murat Haznedar, Ekrem İmamoğlu, Aylin Kotil, Hayri İnönü, Sacit Eyüboğlu, İhsan Özkes, Mustafa Fazlıoğlu,Handan Toprak Benli
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan CHP PM'DE belediye başkan adayları oylandı ve kesinleşti.

İstabul Kadıköy Belediye Başkan Adayı henüz belli olmazken, diğer ilçelerin adaylarının isimleri şöyle;

"Adalar-Atilla Aytaç, Arnavutköy-Ruhi Tuncel,  Ataşehir-Battal İlgezdi, Avcılar-Handan Toprak Benli, Bağcılar-Muhammet Çakmak,           

Bahçelievler-Saffet Bulut, Bakırköy-Bülent Kerimoğlu, Başakşehir-Özgür Karabat, Bayrampaşa-Bahri Sipahi, Beşiktaş-Murat Haznedar, Beykoz-Hızır Yılmaz, Beylikdüzü-Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu-Aylin Kotil, Büyükçekmece-Hasan Akgün, Çatalca-Cem Kara, Esenler-Aksel Örüklü, Esenyurt-Gürbüz Çapan,  Eyüp-Ferzan Özer, Fatih-Sabri Erbakan, Gaziosmanpaşa-Selahattin Meriç, Güngören-Ahmet Güzel, Kağıthane-Serdar Kurşun, Kartal-Altınok Öz, Küçükçekmece-Gökhan Gümüşdağ, Maltepe-Ali Kılıç, Pendik-Tuncer Özyavuz, Sancaktepe Özgen Nama, Sarıyer-Şükrü Genç, Silivri-Özcan Işıklar, Sultanbeyli-Mustafa Çolak, Sultangazi-Ali Acar, Şile-Aras Aslan, Şişli-Hayri İnönü, Tuzla-Cemil Ekşi, Ümraniye-Sacit Eyüboğlu , Üsküdar-İhsan Özkes, Zeytinburnu Mustafa Fazlıoğlu."      

     

CHP'DE UZUN GECE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün MYK toplantısıyla başlayan aday belirleme maratonu 20 saat süren zorlu müzakerelerin ardından sabah saat 05.00 sıralarında sona erdi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı Mustafa Sarıgül'ün siyasi danışmanı Tonguç Çoban'ı Beşiktaş adayı yapmak istemesi nedeniyle başlayan gerilim, Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy adayları ekseninde sabaha kadar sürdü. Partinin Kadıköy ve Çekmeköy adayı dışında İstanbul'daki tüm adayları belirlenirken, pek çok MYK ve PM üyesinin itiraz ettiği Çoban'ın ismi geri çekildi, ancak Beşiktaş'a Sarıgül'ün avukatı Murat Hazinedar aday gösterildi.

ANTALYA'DA PARTİ BİNASI İŞGAL EDİLDİ

 İsimleri belirlenemeyen iki ilçenin aday belirlenmesi için Kılıçdaroğlu'na tam yetki verilirken, bu ilçe için bir da Everest'e tırmanan ilk Türk dağcı olan AKA'un kurucusu Nasuh Mahruki'nin adı gündeme geldi, ancak Mahruki'nin İşçi Partisi üyesi olduğu iddiaları üzerine bu isimden de vazgeçildi. Gece boyunca partinin Maltepe adayı üç kez, Kartal adayı da iki kez değiştirildi. Zaman zaman partililerin genel merkez önüne gelerek protestolarda bulunduğu gecede, CHP'nin 200'e yakın seçim çevresi dışındaki tüm büyükşehir, il, ilçe ve beldelerdeki adayları belirlenmiş oldu. Bu 200 yer için 18 Şubat'a kadar isim belirlemede MYK yetkilendirildi.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
"Korkak" sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX