Gümüşhane

Yerel Haber
12 Eylül 2018 - 21:46

Chp Parti Meclisi Üyesi Zeybek:

"Köylüden yana bir üretim ekonomisini destekleyecek yasal düzenlemenin parlamentodan geçmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim"

GÜMÜŞHANE (AA) - CHP Parti Meclisi üyesi Gökhan Zeybek, köylüden yana bir üretim ekonomisini destekleyecek yasal düzenlemenin parlamentodan geçmesi için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Zeybek, CHP Gümüşhane İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısında, partisinin, kentlerde yaşanan ekonomik sıkıntıları Türkiye gündemine taşımak için 81 ilde 140 milletvekiliyle çalışma başlattığını belirtti.

Parti gurubu olarak hisseli arazilerde üretim yapmaya çalışan çiftçilerin hak ettiği teşviği alabilmeleri için yasal düzenlemeye yönelik çalışma başlatacaklarını vurgulayan Zeybek, köylüden yana tarım ekonomisini destekleyecek yasal düzenlemenin ekim ayında parlamentodan geçmesi gerektiğini dile getirdi.

Zeybek, bölgenin ana geçim kaynağının ziraat ve hayvancılık olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Kısal kesimde mülkiyet çok parçalanmış, bölünmüş, tarlalar dededen kalma. Eğer tapu sahibi ölmüşse mirasçılarının bu teşvik sisteminden yararlanmasıyla ilgili ciddi handikaplar var. Eğer bu ülkede biz üretimi destekleyeceksek, üreticinin yanında olacaksak, İstanbul'da oturana değil, köyde tarlayı ekene verilmesiyle ilgili yasal düzenlemenin mutlaka parlamentodan geçmesi gerekiyor. Köylüden yana bir üretim ekonomisini destekleyecek yasal düzenlemenin parlamentodan geçmesi için elimden gelen çabayı göstereceğim."

GümüşhaneYerel Seçim Sonuçları

Gümüşhane Hava Durumu

6°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.