Çift başlı yılan görenleri şaşırtıyor

ABD'de, Agkistrodon contortrix türü, bebek bir çift başlı yılan bulundu. Vahşi yaşam merkezine götürülen çift başlı yılanın bedenini nasıl hareket ettiği incelenecek.

Çift başlı yılan görenleri şaşırtıyor

Nadir görülüyor

Issız arazide görmek isteyeceğiniz son şey bir yılan olabilir. Peki bu yılanın bir değil, iki başı varsa? 

ABD'de, ender görülen bir çift başlı yılan bulundu. Geçtiğimiz hafta bulunan agkistrodon contortrix türü yılan, daha detaylı incelemeler için ülkenin Virginia eyaletinde yer alan bir vahşi yaşam merkezine getirildi.

Çift başla yaşamak = Çok fazla mücadele

Çift başla yaşamak = Çok fazla mücadele

Radyograflar tarafından incelenen yılanın, baş ve vücut arasındaki fonksiyonlarını nasıl yerine getirdiği araştırılacak.

Çift başlı yılanı inceleyen herpetolojist JD Kleopfer, Facebook hesabında "Vahşi çift başlı yılanlar son derece nadir görülür çünkü uzun süre yaşayamazlar. Çift başla yaşamak çok fazla mücadeleyi de beraberinde getirir" notunu paylaştı.

Ha dört yapraklı yonca ha çift başlı yılan...

Ha dört yapraklı yonca ha çift başlı yılan...

Doktor sembolü olan çift başlı yılanın gerçekte hayat bulmuş hali olan yılanı görmek, dört yapraklı yonca bulmaktan pek de farksız değil.

Bazı ülkelerin bayraklarında da çift başlı kartal simgesi olduğunu hatırlatalım.

Beni en çok meraklandıran kısmı ise, bir başın diğerini sokması halinde teknik olarak yılan kendi hayatını sonlandırarak intihar mı etmiş sayılıyor?

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak