27.12.2018 01:30 | Son Güncelleme:
Çiğdem Yılmaz - İstanbul

Çığlığı duyuldu!

Boşandığı halde eski eşinin şiddetinden kurtulamayan Özge Atılğan’ın çığlığı, Milliyet’in haberiyle duyuldu. Genç kadına şiddet uygulayıp tehdit eden Mehmet Kurt dün gözaltına alındı

Tekirdağ’da yaşayan bir çocuk annesi Özge Atılğan evliliği boyunca eşinden şiddet gördü. Defalarca karakola şikayette bulunduysa da şiddetten bir türlü kurtulamadı. Çareyi boşanmakta arayan ve üç yıllık evliliğini bir yıl önce sona erdiren Özge Atılğan (21) oğlunun da velayetini aldı. Ancak mahkeme kararıyla oğlunu gören Mehmet Kurt geçtiğimiz cumartesi günü oğlunu geri almak için kapısına gelen eski eşini darp etti. Kafasına silah dayanarak ölümle tehdit edilen Atılğan, kurtulur kurtulmaz tekrar karakola başvurdu. Kurt hakkında bir kez daha uzaklaştırma kararı alınsa da Özge Atılğan oğluna kavuşamadı.

İŞ GÖREMEZ RAPORU

Milliyet dün genç kadının çığlığını duyurdu. Haberimizin ardından yetkili kurumlar harekete geçti. Eski koca Mehmet Kurt’u gözaltına alan polis, evde çiftin oğullarını bulamadı. Mehmet Kurt’un ifadesi doğrultusunda çocuğun bir akrabalarının evinde olduğu anlaşıldı. Anne Özge Atılğan adrese giderek akşam saatlerinde oğlunu teslim aldı. Atılğan, “Yediğim dayak nedeniyle yemek yiyemiyorum. Çorbayla besleniyorum. Oturmakta, yürümekte çok büyük güçlük çekiyorum. Kafamdaki şişlikler yeni indi. 7 günlük iş göremez raporu aldım. Benim bir oğlum var. Ben annesiz büyüdüm. Çocuğum annesiz kalsın istemiyorum” dedi.

‘Çocuğumu kaybettim’

Milliyet’in dünkü sayısında Özge Atılğan’ın feryadı şu sözleriyle yer almıştı: “Genç yaşta bir evlilik yaptım ve 3 yıl evli kaldım. Evliliğim boyunca da boşandığım Mehmet Kurt’un şiddetine uğradım. İlk hamileliğimde bebeğimin karnımda ölme nedeni de gördüğüm şiddetti. Fakat o zaman yaşım küçük olduğu için bu durumu kimseyle paylaşmadım. Gördüğüm şiddet nedeniyle defalarca şikayetçi oldum fakat bir şey yapılmadı, sadece bu adama uzaklaştırma kararı verildi. En son uzaklaştırma kararı aldığında gelip beni eve kilitledi ve telefonumu kırdı.”

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 16Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy19