Gündem
19.01.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.01.2014-2:30

Cilo Dağı’na tırmanan dağcılara hapis cezası

Hakkari ile Yüksekova ilçesi arasında bulunan ve 2010 yılında ‘askeri geçici güvenlik bölgesi’ ilan edilen Cilo Dağı’na tırmanan 4 dağcı, Yüksekova Sulh Ceza Mahkemesi’nce 3’er ay hapis ve 450’şer lira para cezasına çarptırıldı

Sitene Ekle

HAKAKRİ DHA

Zirve Dağcılık Kulübü Hakkari İl Temsilcisi ile Cilo Dağcılık Kulübü Başkanı Hacı Tansu, Ağrı Zirve Dağcılık İl Temsilcisi Nuri Tunç ile dağcılar Abdulkerim Tekçe ve Ömer Özer, 24 Kasım 2010 günü, 4 bin 135 metre yükseklikteki Cilo Dağı’na tırmandı. Dağcılar, bu tırmanışı ‘faaliyet raporu’ olarak kulüplerinin merkezine bildirdi.
Türkiye Dağcılık Federasyonu bunu öğrenince suç duyurusunda bulundu. Yüksekova Sulh Ceza Mahkemesi’nde 4 dağcı hakkında ‘askeri geçici güvenlik bölgesi’ ilan edilen yerde tırmanış gerçekleştirdikleri gerekçesiyle dava açıldı. İki hafta önce sonuçlanan davada 4 dağcı, 3’er ay hapis ve 450’şer lira para cezasına çarptırıldı. Sanıkların hapis cezası ertelendi.


Etiketler: Hakkari, Yüksekova
Bilgi Yarışması"Herşeyde biraz sen varsın" şarkısını seslendiren sanatçımız kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.