07.12.2017 - 08:51 | Son Güncelleme: 07.12.2017-8:52 A-A+

Çin'in en önde gelen yapımcı ve yönetmenleri Midwood'da buluştu!

2020 yılında 30 milyar dolara ulaşacağı öngörülen, her yıl ortalma 800 filmin çekildiği, yılda 8 milyar dolar bilet satılan, dünyanın en büyük sinema pazarlarından Çin Film Endüstrisi’nin önde gelen yapımcı ve yönetmenleri Midwood İstanbul Film Studüyo Kompleks’ini ziyaret etti.

Çin'in en önde gelen yapımcı ve yönetmenleri Midwood'da buluştu!

20. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali konuğu olarak İstanbul’da bulunan Chinawood’un en önde gelen yapımcı ve yönetmenleri Büyükçekmece’deki 505 dönüm arazide yapımı devam eden ve 2018 sonunda dünya film endüstrisine hizmet vermeye başlayacak Midwood İstanbul Stüdyoları’yla ilgili merak ettikleri konular hakkında detaylı bilgi aldı.

Ziyaret sırasında bir de sunum yapan Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet San 2018 yılında faaliyete geçecek olan Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleks’in Türkiye sinemasına yüksek standart, kalite ve teknolojisiyle farklı bir boyut getirirken Avrupa’nın en büyük sinema kompleksi olarak dünya sinema endüstrisini de Türkiye’ye taşıyacağını belirtti.

Film çekimi i çin gerekli kamera, ışık, ekip ve ekipman gibi tüm hizmetleri sağlayacak olan Midwood’ta, 21 Kapalı stüdyo, 17 Açık Set alanı, dekor ve kostüm üretimi için marangoz, maket, metal, boya 18 değişik atölyenin bulunduğunu belirten Ahmet San, kompleks bünyesinde sektöre insan yetiştirmeyi hedefleyen ‘Eğitim Vadisi’ ve premium konaklama imkanı sunan bir de otel olduğunu vurguladı. Deniz çekimlerinin yapılabileceği Avrupa’nın en büyük ve en derin havuzuna sahip olacak Midwood’da galaların da yapılacağı 600 kişilik sinema salonu, açık ofisler, sektörün kullanımına yönelik özel kiralık ofisler, tematik kafe, gece kulübü ve restoranlar ile müzeler yer alacak.

Çin’in en tanınmış yapımcı ve yönetmenlerinden Yuan Weidong, Midwood’un sunacağı kaliteli ekip ve yüksek teknoloji ekipman ile dünya film endüstrisine katacaklarından duyduğu heyecanı belirtti.  Usta yönetmen Zhang Jianhua özellikle Fuat Güner yönetimindeki 120 kişilik orkestranın canlı kayıt da yapabileceği bir ses kayıt stüdyosunun da bulunduğu post prodüksiyon ünitelerinden faydalanabileceğini öğrendiği için çok memnun oldu.

Bilgi YarışmasıYeryüzündeki büyük kara parçalarına ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.