02.09.2011 18:10 | Son Güncelleme: 02.09.2011-18:11
Ömer KOÇ / ELBİSTAN(Kahramanmaraş), (DHA)

Cinayet 12 aileyi göç ettirecek

KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan İlçesi’ne bağlı Karahüyük Köyü’nde 25 yaşındaki Hakan Aktaş’ın öldürüldüğü olayın ardından köyün ileri gelenlerinin yaptığı toplantıda, şüphelinin yakını 12 ailenin köyden göç etmesi kararlaştırıldı.

İlçeye bağlı Karahüyük Köyü’nde 28 Ağustos’ta meydana gelen olayda tarladan dönen Aktaş Ailesi’ne yönelik düzenlenen silahlı saldırıda Hakan Aktaş yaşamını yitirirken, Hakkı Aktaş (26), Murat Aktaş (20), Ahmet Ünsal (30), Özkan Aktaş (18) ve Fatih Aktaş da (17) yaralandı.

Bir bıçakla yaralama olayı nedeniyle gerçekleştirildiği iddia edilen saldırının şüphelisi olarak gözaltına alınan Bünyamin Beştepe tutuklanırken, adı açıklanmayan 4 kişi ise aranıyor. Köyde başka bir olay çıkmaması için jandarma komandolar, 24 saat güvenlik önlemi aldı.

TAŞINMA MASRAFINI DEVLET KARŞILAYACAK

Olayla ilgili gerginliğin devam etmesi üzerine köyün ileri gelenleri toplanarak, Beştepe Ailesi’nin fertlerinin göç etmesinin uygun olacağına karar verdi. Kararın bildirildiği 80 nüfuslu 12 aile, göçü kabul etti.

Halen askerin nöbet tutup devriye gezdiği Karahüyük Köyü’nden göç edecek olan yaklaşık 80 kişinin yerleşeceği yer gizli tutulurken, ailelerin göç için hazırlıklara başladığı, taşınma masraflarının ise devlet tarafından karşılanacağı öğrenildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0