Bolu

Yerel Haber
20 Nisan 2016 - 16:05

ÇİNLİ HEYET AİBÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

IHA

Ticari ve ekonomik alanlarda görüş alışverişinde bulunmak üzere Bolu’ya gelen Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, beraberindeki heyetle birlikte Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni de (AİBÜ) ziyaret etti.
Büyükelçi Hongyang ve misafir heyet ilk olarak geçen aylarda Türkiye’nin ilk Milli Nükleer Radyasyon Dedektörü’nü üreten Nükleer Radyasyon Dedektörleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (NÜRDAM) ziyaret ederek, merkezdeki çalışmalar ve yeni teknolojiler hakkında NÜRDAM Müdürü Prof. Dr. Ercan Yılmaz’dan bilgi aldı. Ardından Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ile birlikte Gölköy kampüsünü gezen Büyükelçi Hongyang ve beraberindeki heyet rektörlük makamına geçti. Burada, Yu Hongyang’a üniversitenin logosunun bulunduğu tabak ile çeşitli hediyeler takdim eden Rektör Coşkun, ziyaretten ötürü büyükelçiye ve heyete teşekkür etti. Yu Hongyang da AİBÜ şeref defterini imzaladı ve Rektör Coşkun’a hediye takdim etti. Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

BoluYerel Seçim Sonuçları

Bolu Hava Durumu

18°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.