03.09.2012 17:14 | Son Güncelleme: 03.09.2012-17:22

Çırağan'da düğün yapmak ne kadara maloluyor?

Düğün sezonunun sonuna gelinirken; lüks mekanlar bugünden 2013 rezervasyonlarını alıyor. Çırağan'da masal gibi bir düğün için 1 milyon TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor

Her genç kızın hayalini kurduğu masal gibi bir düğün astronomik rakamlara çıkıyor. Dillere destan bir düğün yapmak isteyenler kesenin ağzını açıyor. Orta gelirli bir ailenin salondaki düğünü ortalama 3 bin TL'ye mal olurken, zenginlerin saray düğünleri ise milyon TL'leri aşıyor. Üstelik milyonluk saray düğünleri için acele etmek gerekiyor. Çünkü daha şimdiden önümüzdeki yaz döneminin rezervasyonları yapılıyor. İstanbul'un tek saray oteli Çırağan Palace Kempinski'de sultanlara layık bir düğün için 1 milyon lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bugüne kadar sadece Türk değil dünya jet sosyetesinden de, çok sayıda çiftin 'evet' demek için tercih ettiği Çırağan Palace'ta, 50 kişilik de 900 kişilik de davet verilebiliyor.

Standart bir kişilik mönünün 600 liradan başladığı sarayda, sadece 900 kişilik düğün yemeği için 540 bin lira ödeniyor. Daha sonraki ihtiyaçlar için de organizasyon firmalarıyla iletişime geçiliyor. Seçilen malzemelere göre mekan süslemesi 900 kişi için 17 bin liradan başlayıp 360 bin liraya kadar çıkabiliyor. Orkestraya da 50 bin lira ayırmak gerekiyor. Düğünde ünlü bir sanatçının sahne alması ise faturayı iyice kabartıyor. Pasta, fotoğrafçı ve mekana ulaşım gibi pek çok kalem eklendiğinde sarayda düğün yapmanın faturası 1 milyon lirayı geçiyor. Sarayda, sıra dışı isteklere de yanıt veriliyor. Kesenin ağzını açan dilerse yazın kar yağdırıyor, dilerse ismini gökyüzüne yazdırıyor.

GÜLLERLE KAPLI BALAYI ODASI

Düğününü Çırağan Palace'ta yapmak isteyenlere bazı jestler yapılıyor. Çırağan yetkililerinin verdiği bilgiye göre; deniz manzaralı balayı odasında gül yaprakları ile karşılama, şampanya eşliğinde çikolata kaplı taze çilekler ve kırmızı aşk pastası, özel yatak takımları, üzerinde altın renkli kalpler bulunan bornoz ve terlik takımları, mumlarla aydınlatılmış romantik atmosfer ve sabah odaya şampanyalı kahvaltı servisi hediye ediliyor.

SARAYDA EVLİLİĞİN FATURASI

900 kişilik yemek 540 bin TL
Orkestra 50 bin TL
Mekan süslemesi 360 bin TL
Helikopter ile transfer 1.000 TL
200 şişe Dom Perignon şarap 150 bin TL
HD kamera çekimi 7 bin TL
150 adet fotoğraf 2 bin TL
Oryantal şov 5 bin TL
Toplam: 1 milyon 115 bin

Özlem Kamer Tercanlı / Takvim

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0