Sağlık

01.01.1900 - 00:00 | Son Güncelleme:

Çizmeye teslim olduk

Çizmeler altın çağını yaşıyor. Dize kadar uzanan modellerde aksesuvarlarla zenginleştirilmiş sivri burun, ince topuk da var, düpedüz binici çizmeleri de...

Sitene Ekle
Nur DAŞAR

Kışın soğuk yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladığı şu günlerde ayakkabı firmaları 2001 - 2002 sonbahar - kış koleksiyonlarını çoktan görücüye çıkardı bile. Kış deyince akla ilk gelen aksesuvar olan çizme ve botlar bu sezonun da gözdesi. Soğuk günlerde kıyafetlerimizin altında bizi sıcacık tutan çizmeler, bu sezon şıklıklarıyla da göz dolduruyor. Sade ve rahat bir tarzın tercih edildiği çizmelerde hakim renk, sezonun trendi siyah ve kahverengi. Mini eteklerin geri dönmesiyle beraber bu kış her yerde göreceğimiz uzun çizmelerde kullanılan feminen çizgiler ve zarif detaylar kadın olmanın ayrıcalığını bir kere daha hatırlatıyor adeta. Bu sezon en çok karşımıza çıkacak olan çizme modelleri ise sivri burunlu, ince yüksek topuklu ya da düz olanlar. Aynı şekilde botlar da yüksek topuklar ve aksesuvarlarla detaylandırılarak kullanılmış. Kısacası bu kış çizme her yerde, her kıyafetle kullanılacak. Sayısız seçenek arasından seçim yapmaksa size kalmış.
MaxMara bu kış aksesuvarlarında da feminen vurguyu tercih eden hanımlara değişik seçenekler sunuyor. MaxMara‘nın kendine has, klasik çizgisinin sezonun trendleriyle birarada kullanıldığı çizmelerde yüksek iğne topuklar ve sivri burunlar kullanılmış. Bej ve kahverenginin dışında sezonun gözdesi siyah, koleksiyondaki hakim renk olarak göze çarpıyor.
 • Çizmeler 859DM - 986DM
  Vetrina Ünlü İtalyan markası Vetrina‘nın en prestijli markalarından biri olan Cesare Paciotti, koleksiyonunda bu sezon son derece feminen bir çizgi hakim. Oldukça değişik modellerin göze çarptığı çizme ve botlarda ağırlıklı olarak kahverengi ve siyah kullanılmış. Koleksiyonda yer alan çizmelerde yüksek iğne topuklar ve sivri burunlar göze çarpıyor.
 • Çizmeler 421 - 467 dolar
  Shoe & Me‘nin 2001 - 2002 sonbahar - kış sezonu için feminenliğin ve rahatlığın bir arada kullanıldığı bir koleksiyon hazırlamış. Dişiliği öne çıkaran sivri burunlar, ince topuklar bot ve çizmelerde sıkça kullanılırken düz ve kare burunlu modeller de rahatlığınız için tasarlanmış. Ayrıca Shoe & Me bu sezon Advantage Card müşterilerine üç taksit uygulamasını başlatıyor.
 • Çizmeler 194.5 - 224.5 milyon lira
 • Botlar 129.5 - 174.5 milyon lira
  Kemal Tanca‘nın yeni koleksiyonundaki hakim model yüksek topuklu, sivri burunlu modeller. Çizmelerle birlikte oldukça kadınsı çizgideki botlar da göze çarpıyor. Bu sezon dört kez kreasyon değiştirecek kadar geniş bir model seçeneğiyle çalışan Kemal Tanca‘da bu kışın hakim renkleri koyu camel, şarap, kırmızı ve tabi ki siyah.
 • Çizmeler 86 - 270 milyon lira
 • Botlar 77 - 170 milyon lira
  Beta‘nın 2001 - 2002 sonbahar - kış koleksiyonundaki çizmelerde çok renklilik anlayışını devam ettiriyor. Kroko ve yılan baskılı derilerin kullanıldığı çizme ve botlarda sivri burun ve yüksek sivri topuklar yine sıkça kullanılmış. Renk olarak taba, bej, kahverengi ve hakinin ağırlıkta kullanıldığı çizmelerin yanı sıra erkeksi görünümdeki binici modelleri ve askeri postallar da var.
 • Çizmeler 99 - 240 milyon lira
 • Botlar 69 - 120 milyon lira
  İnci bu sezon mini eteklere eşlik edecek uzun çizmeler ve uzun bir aradan sonra geri dönen kovboy çizmelerine ağırlık vermiş. Koleksiyonun renkleri bu kışın gözdeleri siyah ve kahverengi. Bunun yanında bej, kırmızı ve beyaz renk alternatifleri de var. Kadeh ve yay şeklindeki topuklarla sivri burunların sıkça kullanıldığı koleksiyonda oval burunlu ve düz modeller de rahatlığına düşkün hanımlar için tasarlanmış. e Botlar 80 - 150 milyon
 • Çizmeler 89 - 120 milyon lira
  Hugo Boss‘un tümü İsviçre‘de üretilen yeni koleksiyonunda sezonun dişilik öğesi vurgulanmış. Çizmelerde yuvarlak veya sivri burunlu, ince uzun topuklu veya düz olarak değişik alternatifler mevcut. Sezonun gözde rengi siyahın yanı sıra kahverengi ve taba da sıkça kullanılmış.
 • Çizmeler 495 - 550 milyon lira
 • Bot (Tek model) 375 milyon lira
  Marks & Spencer‘ın bu sezon çizmeleri gece - gündüz ayrımı yapmaksızın tasarlamış. Günün her saati kullanılabilecek, şıklıktan ödün vermeyen ama aynı zamanda rahat ve kullanışlı modeller koleksiyona hakim. Siyah ve kahverenginin yoğun olarak kullanıldığı koleksiyonda dize kadar olan çizmelerde malzeme olarak kumaş, daha kısalarda deri ön plana çıkıyor. Sade ama kadınsı bir çizginin hakim olduğu çizmelerde sivri burunlar ve kadeh topuklar sıkça kullanılmış.
 • Çizmeler 142.5 - 231 milyon lira
 • Botlar 100 - 147.5 milyon lira
  Nine West‘in koleksiyonu 2001 - 2002 Sonbahar - Kış modasını etkileyen tüm akımları bünyesinde toplayacak şekilde tasarlanmış. İngiliz asilzadelerin erkeksi ve sade tarzını yansıtan topuklu veya düz binici çizmelerinden feminen bir sertliği vurgulayan ‘military style’ modellere kadar değişik tarzlara yer verilen koleksiyonun hakim renkleri siyah, mor, mürdüm, kırmızı ve kahverengi.
 • Çizmeler 259- 339 milyon lira
 • Botlar 219- 239 milyon lira
  Hotiç‘in ‘Sonbahar‘da Randevu’, ‘Romantik Şıklık’, ‘Canlılığın Ritmi’ ve ‘Yıldızların Gücü’ adı altında dört ana gruptan oluşan yeni koleksiyonunda kışın zor koşullarını ve soğuğunu sıcak ve rahat çizgileriyle adeta reddediyor. Çizmelerde yuvarlak, sivri ve zarif kalıpların kullanıldığı koleksiyon, altın tokalar, tüyler ve kürklerle zenginleştirilmiş. Streç çizmelerin de yer aldığı koleksiyonun renkleri kiremit, taba, sütlü kahve ve prestiji simgeleyen toprak tonları.
 • Çizmeler 100 - 145 milyon lira
 • Botlar 75 - 125 milyon lira
  Derimod‘un sonbahar - kış koleksiyonundaki çizmelerde sivri burunlar, iri dikişler ve ince yüksek topuklar hakim. Bunun yanında rahatını düşünen hanımlar için düz modeller ve dolgu topuklar da unutulmamış. Renk olaraksa siyah, kahverengi başta olmak üzere camel ve konyak tonları da kullanılmış.
 • Çizmeler 80 - 235 milyon lira
 • Botlar 70 - 129 milyon lira
  Desa‘nın kış koleksiyonunda yer alan çizmeler, yenilikçi ve modern tasarımlarının yanı sıra klasik çizgisini de koruyarak her zevke hitap ediyor. Abartılı çizgilerden çok, sadelik ve şıklığı ön planda tutan Desa koleksiyonu, 2001-2002 sonbahar - kış sezonunda siyah, kahverengi ve bordo olmak üzere 3 ana rengin hakimiyetinde olacak. Eteklerle ve pantolonlarla rahatlıkla giyilebilecek çizme ve botlar, bu sezon da 70‘lerin çizgilerini yansıtacak.
 • Çizmeler 129 - 239 milyon lira
  Divarese‘in yeni koleksiyonunda günlük kullanım için tasarlanmış dolgu taban ve yüksek topuklu çizmeler çalışan bayanların tercihi. Bunun yanında rahaktlığın ön planda olduğu düz modellere de yer verilmiş. Çizmelerde kullanılan tokalar şık bir detay olarak göze çarpıyor. En çok kullanılan renklerse kahverengi, siyah, bej ve bordo.
 • Çizmeler 99 - 229 milyon lira
 • Botlar 89 - 159 milyon lira
 • ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX