Dünya
14.09.2017 - 17:19 | Son Güncelleme: 14.09.2017-17:36

Clinton’un saçına 5 bin dolar veren Shkreli'ye tutuklama

Usulsüzlükle suçlandığı davada kefaletle serbest bırakılan ABD’li işadamı Martin Shkreli, Hillary Clinton’un saçının telini getirene 5 bin dolar vereceğini söyleyince hakkında tutuklama kararı çıktı.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Ucuza satılan ilaçların patentlerini alıp, fahiş fiyatlara satarak meşhur olan Martin Shkreli, dün hapse atıldı. Usulsüzlükle suçlandığı davada 5 milyon dolar kefaletle serbest kalan Shrkeli, sosyal medyada Hillary Clinton’un saçının telini getirene 5 bin dolar vereceğini söyleyince, Yargıç Kiyo Matsumoto serbest kalmaması gerektiğine karar verdi.

Brooklyn’deki davada Shkreli’nin avukatları espri yaptığını söylese de, mahkeme bu çağrıyı ciddiye alabilecek birileri olabileceğine karar verdi. Shkreli’nin kefaletli özgürlüğüne son verilerek, hapse gönderildi.

Hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istenen iş adamı, yatırım fonlarında sahtekârlık yapmakla suçlanıyor. Mahkeme, kararını ocak ayında verecek. 32 yaşındaki girişimci, AIDS hastalarının kullandığı "Daraprim" adlı ilacın haklarını satın almış ve bir gecede fiyatını yüzde 5 bin arttırarak 13,50 dolardan 750 dolara çıkarmıştı.

Efsanevi rap grubu Wu-Tang Clan’ın yalnızca bir adet bastığı albümü 2015’te satın alan Shkreli, albümü uzun süre kimseye dinletmeyerek de grubun ve hayranlarının tepkisini çekmişti.


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.