2016 Coachella Festivali yine 2016 ilkbahar-yaz modası için adeta bir podyum oldu. Ünlüler ve festivalin diğer katılımcıları sezonun öne çıkan trendlerini sergiledi.

Bikini üstleri, crop toplar, çiçek taçlar, dantel elbiseler, kimono ceketler ve püsküller biraz gerilerken festivalin bohem ruhu daha fresh parçalar ve kombinlerle yansıtıldı. İşte 2016 Coachella Festivali'nde öne çıkan 2016 ilkbahar-yaz trendleri:

 
Choker kolyeler
 
Son zamanlarda birçok ünlünün boynunda görmeye başladığımız choker kolyeler Coachella Festivali'nde de başlıca trendlerden bir tanesiydi. Daha çok sokak stilinde görmeye alışkın olsak da choker kolyeleri, sadece günlük kombinlerinizle sınırlamak zorunda değilsiniz. Gece şıklığınızı tarz bir dokunuşla tamamlamak için choker kolyeler muhteşem bir tercih.
 

 
Açık omuzlar
 
Elbiselerde, bluzlarda, üzerinize giyebileceğiniz her şeyde açık omuzlar bu yazın en çok dikkat çeken trendi. Bu yüzden ne yapın edin kendinize açık omuzlu parçalar alın. Yine sezonun trendi parçalarla kombinleyin ve kendinizi omuzlarınızdan öpün.
 

 
Slip elbiseler
 
Klasik mini elbiseler, tulumlar, şortlar, desenli uzun elbiseler... Hepsi güzel ancak biraz sıkıcı olmadı mı? Slip elbiseler bu sıkıcılıktan kurtulmak isteyen kadınlar için iddialı bir alternatif. Üstelik slip elbiseleri herhangi bir kalıba sokmak yerine spor ya da şık, dilediğiniz ortama ve dilediğiniz kombine göre yorumlayabilirsiniz.
 

Braletler
 
Coachella'da crop toplar yerini braletlere bıraktı. Karın kaslarını ortaya çıkaran bu spor trendi kombininizle ve fit vücut hatlarınızla patlatmak sizin elinizde.
 

 
Kot üstüne kot
 
Kotun modası hiç geçmez ancak bu sezon tulumdan, büstiyere her şeyin kot hali karşınıza çıkabilir. Kot üstüne kot giymek ise kotların bizi getirdiği en son nokta.
 

Bağcıklı sandaletler
 
Bağcıklı sandaletler aslında son yıllarda görmeye alışkın olduğumuz parçalar. Ancak bu yıl daha da sık göreceğiz gibi duruyor. Sadece Coachella'da ve günlük kombinlerde değil kırmızı halılarda da kendini gösteriyor.
 

 
Uzun gömlekler
 
Kimono ceketlerin, ince triko hırkaların yerini bu bahar uzun gömlekler aldı. Düğmeleri açık bir şekilde giyebileceğiniz uzun, tiril tiril gömlekler, bahar-yaz sokak stilinin öne çıkan parçaları arasında yerini çoktan aldı.