Galaksi teması ve uzay teknolojisini birebir yaşayabileceğiniz özel MakerSpot sergisinde insanların etkileşimi ile kontrol edilebilecek bire bir robot kol mekanizması ile tanışabilir, kırılan ve tek tuş ile yeniden toparlanan vazo ile zamanı geri döndürebilir, beğendiğiniz resimleri 3D pancake printer ile yiyebilirsiniz. 20-30 Eylül tarihleri arasında Marmara Park Alışveriş Merkezi zemin katta bulunan MakerSpot Sergisini ücretsiz olarak gezerek geleceğin teknolojisini şimdiden deneyimlemeniz mümkün.

Yetişkin ve çocukların ilgisini çekecek sergide; bitkilere dokunarak şehrin gürültüsünü duyabilir, artırılmış gerçeklik ile ünlü tabloları canlandırılmasını izleyebilir, kodlama ile modern resim yapabilir hatta drone üretimini öğrenebilirsiniz.

Marmara Park, 27-28 Eylül tarihlerinde teknolojiye meraklı çocukların yaratıcılıklarını ön plana çıkartabileceği workshop düzenliyor. MakerSpot Sergisi ile tüm ziyaretçilerin dikkatini çeken alışveriş merkezi, hazırladığı workshop ile çocuklara kendi oyunlarını tasarlatacak.