Yeni nesil çocuklarına hayran kalmamak mümkün değil. Apple dünyaca ünlü “iPhone ile çekildi” kampanyasını bu defa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında harika bir formata getirdi ve 16 yetenekli çocuk iPhone 7 ile kendi gözlerinden dünyayı  fotoğrafladı.
Apple’ın “çocuk , teknoloji ve yaratıcılık” duyarlılığını bir kez daha gözler önüne seren bu kampaynda sürecinde fotoğrafa merakı ve yeteneği olan 16 çocuk çeşitli okul ve fotoğraf kurslarından seçilip, çocuklara mentorluk yapmaları için farklı tarzlara sahip fotoğrafçılar ve yönetmenler belirlendi. 
Çocuklarla 3 gün geçiren mentorlar, onlarla hayallerinden, sevdikleri ve yapmaktan hoşlandığı şeylerden, neler çekmek istediklerinden bahsettiler. 

Konsept haline getirilen bu fikirler ve hayaller, İstanbul ve çevresinde yapılan ve 4 gün süren çekimler sonrasında gerçek oldu.  Dünyada ilk defa Apple kampanyasında bir Türk şarkısı bulunuyor. Barış Manço’nun herkesin sevdiği ve hafızalara kazınan “Arkadaşım Eşşek” tüm dünya tarafından duyulmuş ve bu anlamlı kampanyada yer almış oldu.

23 Nisan kampanyası için kamera arkasına geçen çocuklar, bu özel gün için bir de müzik listesi hazırladı. Apple Music için çocukların seçkilerinden hazırlanan listede, Türk müzik tarihine yön vermiş olan Arkadaşım Eşşek, Anlıyorsun Değil Mi, Ayı, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa ve Domates Biber Patlıcan gibi unutulmaz Barış Manço şarkıları çocukların favorilerinden oldu.

23 Nisan Çocuk Dans Partisi müzik listesiyle, Sertab Erener’den Sıla’ya, Soner Sarıkabadayı'dan Ceza’ya, Athena’dan Manga’ya kadar uzanan çeşitli Türk sanatçıların şarkılarını dinleyebiliyor; Ed Sheeran, Selena Gomez, Jennifer Lopez, 50 Cents gibi pek çok uluslararası pop fenomeninin şarkılarına 23 Nisan için çocukların hazırladığı şarkı listesinden ulaşabilirsiniz, hepsi Apple Music’te!

Ortaya 30.000’in üzerinde fotoğraf ve 1000’in üzerinde video çıkmış. 30 fotoğraf ve 5 video, kampanyanın temsilcisi oldu. Çekilen fotoğraflar 14 Nisan itibarıyla İstanbul’un sokaklarını renklendirirken, filmler de TV ve sosyal mecralarda yayınlanmaya başladı.

Yaşları 8-12 arasında değişen Ada, Alp, Arda, Asya, Beliz, Ceylin, Ecrin, Emre, Emrecan, Eren, Esma, Melisa, Pamir, Tahsin ve Yunus, kampanya fotoğraf ve video çekimlerinde kendi alanlarında başarılı fotoğraf ve video sanatçıları Derya Turgut, Ekin Özbiçer, Elif Gülen Suyabatmaz, Emre Arslaner, Engin Güneysu, Hasan İlkay Özduman, İdil Ergün, Nermin Er ve Ozan Köseibiş ile çalıştı.

Apple’ın 23 Nisan “iPhone ile çekildi” Çocuklara Özel Kampanyasında Çekilen Fotoğraflar….
 

ADA A. - 10 Yaşında

ADA F. - 10 Yaşında

ASYA A. - 10 Yaşında

BELİZ E. - 11 Yaşında

ECRİN Y. - 9 Yaşında

EMRECAN Y. - 10 Yaşında

Eren P. - 11 Yaşında

MELİSA C. - 11 Yaşında

PAMİR Ö. - 11 Yaşında

TAHSİN A. - 11 Yaşında

YUNUS D. - 10 Yaşında