Siyaset
21.04.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 21.04.2017-2:30

Çocuklar ölmesin şeker de yiyebilsinler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her ölüm erkendir ama çocuk ölümü gerçekten çok erkendir. Biz çocuklar yaşasın istiyoruz. Çocuklar yaşasın ki büyüdüklerinde daha güzel bir dünyanın inşasına katkı sağlasın istiyoruz. Daha da önemlisi çocuklar sadece yaşamakla kalmasın, kendilerini güvende hissetsinler, gıdadan giyime, eğitimden sağlığa, her türlü hizmeti alsınlar istiyoruz” dedi.

Sitene Ekle
Çocuklar ölmesin şeker de yiyebilsinler
Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, “TRT 39. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Cumhurbaşkanlığı Kabul Töreni”nde şunları kaydetti:
Suriye ve Irak’ta savaşın, Somali başta olmak üzere Afrika’nın çeşitli yerlerinde açlığın pençesine düşen ve açlığın pençesinde kıvranan tüm çocuklara buradan şahsım, sizler ve ülkemin çocukları adına selamlarımı gönderiyorum. Kalplerimiz ve dualarımız onlarladır. Bakınız bir şairimiz ne diyor: Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yoktur / Şeker bile yiyemez ki kağıt gibi yanan çocuk / Çalıyorum kapınızı teyze, amca, bir imza ver / Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.”

Bilgi YarışmasıSemih Saygıner hangisi ile uğraşmaktadır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX