15.08.2012 02:30 | Son Güncelleme: 15.08.2012-2:13
BURCU KARAKAŞ İstanbul

Çocuklarımızı geri istiyoruz

6 Ağustos’ta Diyarbakır-Bingöl karayolunda kaçırılan askerler Reşat Çeçan, Hadi Gizli ve Ramazan Başaran’dan bir haftadır haber alınamıyor.

 Resmi makamların yanı sıra İnsan Hakları Derneği ve Mazlumder’e de başvuran aileler ise çaresiz. Çocuklarına bir an önce kavuşmak isteyen aileler, Milliyet’e konuştu. Reşat Çeçan’ın babası Cemal Çeçan: “Bir milletvekili kaçırılınca her gün gündeme getiriyorlar. Bugün oğlumdan haber alamayalı tam bir hafta oldu. İl Jandarma Alay Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Valilik, İHD ve Mazlumder’in Diyarbakır şubelerine başvurduk. Şanlıurfa’da Vali beyle görüştüm. Geçen hafta Bakan Faruk Çelik Urfa’daydı, onunla da görüştüm. İftar yemeği veriyorlardı, gittim. ‘İnsan tavuğu kaybolunca peşine düşer. Türkiye’de maalesef insanın değeri tavuk kadar yok. Müslümanlıktan bahsediyorsunuz, ilişkiniz yok’ dedim. Rica ediyorum bayramdan önce evladımı bana yetiştirsinler. Eşim yataklara düştü, oğlumuz kaçırılınca hasta oldu.” Ramazan Başaran’ın babası Osman Başaran: “Yetkililere başvurduk. Kimseden cevap yok. Her yere gittik, kimseden cevap alamadık. Oğlum 18 yaşında. Bir haftadır haber alamadık. Annesi hasta düştü. Oğlumu en kısa zamanda geri istiyorum.”

‘Sesimizi duyuramadık’
Hadi Gizli’nin ağabeyi İbrahim Halil Gizli: “Kardeşimden bir haftadır haber yok.  Sesimizi duyurmaya çalıştık ama bir sonuç elde edemedik. Yetkililer, sanki hiçbir şey olmamış gibi davranıyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
Etiketlerhaberhaberler