Coldplay mi Los Unidades mi? Kafalar karışık…

Geçtiğimiz gün Coldplay’in bağlı olduğu Parlophone Records resmi Twitter hesabından yeni bir single tanıtımı yaptı. Los Unidades adlı grubun Pharrell Williams ile düetinden oluşan bu EP tanıtımının en ilginç yönü, bahsedilen topluluğun Coldplay olmasıydı. Peki neler oluyor? Siz hayırdır Coldplay?

Coldplay mi Los Unidades mi? Kafalar karışık…

Biletix’in geçtiğimiz hafta açıkladığı 'en'ler listesinde Coldplay, 2019’da Türk müzikseverlerin konserine en çok gitmek istediği grup olarak seçildi. Bu zaten bilinen bir şey. Uzun süredir yazmaktan parmaklarımıza ağrı girdi. Biz yeni bir Coldplay albümü ve dolayısıyla turnesi beklerken, grup bizi ters köşeye yatırdı.

Parlophone Records, yaptığı paylaşımla büyük çaplı bir şaşkınlık ve endişeye neden oldu. Uzun yıllardır Coldplay’in albümlerini müzikseverlerle buluşturan Parlophone, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla Los Unidades topluluğunun Pharrell Williams ile düetinden oluşan EP’sinin duyurusunu yaptı. İşin ilginç yanı Los Unidades adını taşıyan bu grubun Coldplay olmasıydı.

Hayranların tarafından bir süredir yeni albüm beklentisiyle çevresi kuşatılan Coldplay’in başka bir isimle ama bir süredir alışmaya başladığımız tarzıyla devam eden single çalışması “E-Lo” şu an pek çok yerde çalınmaya başladı bile.

 

 

İşin aslı kısa sürede ortaya çıktı. Malum, Coldplay sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı amaç edinmiş bir topluluk. Grup üyeleri Global Citizen projesi kapsamında dört parçadan oluşan bir EP çalışması için ve sadece bu proje kapsamında Los Unidades ismini kullanmaya karar vermiş.

Yani Coldplay yoluna aynı isimle devam edecek, Los Unidades de sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olacak. Peki bu yeni şarkılar ve yaklaşık iki yıllık bir aranın ardından müzikseverler yeni bir turne haberi alır mı? Beklentiler 2019’un Colplay hayranları açısından çok çok olumlu geçeceği yönünde. Turne olur mu? Turnenin bir ayağı İstanbul olur mu? İki heyecan verici soru ve iki heyecan verici beklenti. Ha bu arada “E-Lo” şarkısına pek ısınamadık gibi.


ihsan.dindar@milliyet.com.tr
http://instagram.com/ihsandinovski
 

Bu makaleye ifade bırak