Çanakkale

Yerel Haber
07 Mayıs 2016 - 21:42

ÇOMÜ’DE 8. ULUSLARARASI EĞİTİM ARAŞTIRMALARI KONGRESİ

IHA

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Eğitim Araştırmaları Birliği (EAB) tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi başladı.
Troia Kültür Merkezi’nde başlayan Kongreye, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Mili Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Çanakkale Protokolü, ÇOMÜ yöneticileri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı. Rektör Acer kongrede yaptığı konuşmada, “Uluslararası kongrelerde bizlere ait değerler ortaya çıkarılmalı ve eğitimde de değerlerimiz kullanılmalı. Her ne kadar uluslararası metotları tartışmamız gerekse de içerik yerel konulardan oluşmalı ve yerel değerler unutulmamalı. Böylesine önemli bir kongreyi ÇOMÜ’ de yapmaktan gurur duyuyoruz. Alt başlığının “yükseköğrenimde kalite” olması da büyük önem oluşturuyor. Kongrenin gerçekleşmesine verdikleri katkıdan dolayı emeği geçen hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.Kongre, iki gün boyunca Troia Kültür Merkezinde devam edecek.

ÇanakkaleYerel Seçim Sonuçları

Çanakkale Hava Durumu

13°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.