13.09.2011 02:30 | Son Güncelleme:
Nevsal Elevlİ Londra

Conde Nast’ın altın liginde Türkiye üçüncü sırayı kaptı

Avrupa’nın en önemli seyahat dergilerinden Conde Nast Traveller, ekim sayısında 2011’in altın listesini yayımladı. Dergi, Türkiye’yi dünyadaki en iyi üçüncü turistik destinasyon olarak ilan etti.

Türkiye ABD ve İtalya’nın ardından üçüncü sırada yer aldı. Dergi, dünyanın turistik açıdan en cazibeli kentleri sıralamasında da İstanbul’a 10. sırada yer verdi. İstanbul’daki Four Seasons Bosphorus otelinin Avrupa’daki standrat ve komfor açısından en iyi ikinci otel seçildiği sıralamada, otelin eğlence ve faaliyet açısından en zengin tesislere sahip olduğuna vurgu yapıldı.
Derginin en iyileri sıralamasında Hindistan’da Türk iç mimar Rüya Mocan Nebioğlu’nun dekorasyonunu üstlendiği Falaknuma uzak doğunun en iyileri sıralamasında birinci sırada yer aldı. Mocan’ın dekore ettiği otel en iyi 100 otel dünya sıralamasında ise yedinci sıraya oturdu.
Otelin tüm oda ve suitlerini dekore eden Mocan’ın 36’sı modern ve 25’i harem tarzında döşenmiş odaların önce renk kartelalarını hazırladığı, her odaya farklı renk düzeni verdiği ifade ediliyor.
Tasarımda kullanılan eşyaların çoğunluğu Türkiye’den tedarik edildi.


 

İstanbul ‘cazibe’ liginde

1. New York
2. Paris
3. Barselona
4. Roma
5. Sidney
6. Venedik
7. Cape Town
8. San Francisco
9. Floransa
10. İstanbul


 

Türkiye Yunanistan’ı solladı

1. İtalya
2. ABD
3. Türkiye
4. Tayland
5. Fransa
6. Hindistan
7. Avustralya
8. Güney Afrika
9. Yeni Zelanda
10. Yunanistan

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerABD