www.milliyet.com.tr

Koçlar sürpriz dolu Boğalar aşka âşık!

Gücü ve özgürlüğü seven koç kadını, her an sürpriz yapabiliyor; kusursuz kadını arayan koç erkeği aşkı için savaşmayı seviyor... Boğa kadınları sevgiyi her şeyden önde tutarken erkek boğa, sevdi mi tam seviyor!

     Burçlara göre aşk ve evlilik - 1
Pınar Aktaş


     Her ne kadar "Ben inanmıyorum" deseniz de, yıldızlar geleceği söylüyor, doğum tarihlerimizin kişiliklerimiz üzerinde esaslı bir yeri oluyor... Bu yazı dizisinde, kişilerin burçlarına göre aşk ve evliliğe karşı tutumlarını göreceksiniz... Ve burçlar arasındaki uyuma göre, ilişkinize en doğru yönü verebilecek, belki de doğru aşkı yakalayabileceksiniz... İşte ilk gün tüm özellikleriyle Koç ve Boğa...
     
     KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
     Koç Kadını

Bağlanmaktan hoşlanmaz
     Etrafında her zaman birçok erkek olur. Beğenilmek ona büyük zevk verir. Çok beğenilen biri de olsa kendisine çok güvenmez, hep kusurları olduğunu düşünür.
     İlişkilerinde çok kıskançtır, sevdiklerini paylaşamaz. Ancak kendisi birden fazla erkekle birlikte olabilir. Hayatının son erkeği olduğunu düşünmedikçe birisine tamamen bağlanmaktan hoşlanmaz. Bir anda âşık olup, bir anda "her şeyim" dediği erkekten vazgeçebilir. Uğruna tüm özgürlüklerden vazgeçeceği çok az erkek vardır.
     Sert etkiler almış bir Koç kadınının evliliğinin nedeni, sadece sevgi olmayabilir. Güçlü, zengin, ünlü, iyi mevkide biri de onu evlenmeye ikna edebilir. Kendisinden üstün bulduğu bir erkeği elde etmeye uğraşmak hoşuna gider. Evlilik hayatını biraz sıkıcı bulabilir. Eşi baskıcı olursa ilişkisi uzun sürmez. İstek ve hırsına cevap verebildiği sürece hayatının sonuna kadar aynı erkekle birlikte olur. İnkâr etse de bencildir. Erkek arkadaşından her şeyi ister ama aynı karşılığı vermez.
     
     Koç Erkeği

Her zaman en iyiyi arar
     Koç erkeğini etkileyebilmek için bir kadının, onun her şekilde ilgisini çekmesi ve bu ilgiyi her zaman ayakta tutmayı bilmesi gerekir. Koç erkeği, kendini çok üstün bulduğu için, kadının da öyle olmasını ister. Onun eşi herkes tarafından taktir edilen ve kendisine yakışan biri olmalıdır.
     Ama Koç erkeği eşini çok da sevse ‘en iyiyi arama’ özelliği yüzünden aldatabilir. ‘Kadını’ için çaba harcamak ister. Kendini tamamen teslim etmiş bir kadın, onun için itici olabilir. Onları sahiplenmeye çalışıp, ‘karışan’ kadınlardan da pek hoşlanmazlar.
     
     Aşk ve Evlilik:

     Bu burcun insanları küçük yaşlardan itibaren karşı cinse ilgi duymaya başlar; karşı tarafı, bir av olarak görürler. Özellikle Koç erkekleri için bu davranış, egolarını tatmin etmenin, Koç kadınları içinse, çekiciliklerini test etmenin en iyi yoludur. Âşık olduğu zaman işler değişir. Mükemmel âşık olur, romantizmi dolu dolu yaşatırlar.
     Eğer bu burçtan biriyle uzun süreli bir birliktelik yaşamayı planlıyorsanız, rutin bir ilişki beklemek büyük bir hata olur. Koç erkeği ile evlilik, inişli çıkışlı bir yolda ilerlemeye benzer. Koç kadınları ise pek çok erkeğin elinde tutamayacağı kadar zordurlar.
     
     BOĞA (21 Nisan - 20 Mayıs)
     Boğa Kadını

Aşk için yaratılmış
     Kelimenin tam anlamıyla bir dişidir. Kendi arzu ve hırslarını gerçekleştirebilmek için her şeyi yapar. Aşk için yaratılmıştır, bir erkeği sevdiği zaman tüm isteklerinden vazgeçebilir. Ne yaptığını bilir, dengelidir. Genelde aşk hayatında mantığa yer verir. İstediği erkeği elde etmesi pek de zor değildir. Sevdiği zaman, ilişkisinin sonsuza dek sürmesini ister ve bunun gerçekleşmesi için elinden geleni yapar.
     Eşine her şeyiyle bağlanır ve ona sadık kalır. Eğer hayatının erkeğini bulduğuna inanırsa, şartlar ne kadar kötü olursa olsun o, mutluluk için yaşar. Eşi onu aldatırsa çok acı çeker, yıkılır ama yeni bir ilişki kurmanın zorluğu altında ayrılmaya pek yanaşmaz. Kendini güven içinde hissetmek uğruna buna katlanır.
     Duygusal olduğu için çok çabuk kırılabilir. Ama hislerini "güçsüzlük" belirtisi diye yansıtmak istemez. Kolay unutmaz, kincidir.
     
     Boğa Erkeği

Evlilik tam onlara göre
     Boğa erkeğini idare etmek zordur. Taktik, sözlerine itiraz etmeden, fikirlerini onaylayarak, yapılanların kendi istedikleri olduğuna inandırmak olabilir. Pürüz yoksa sadık bir dost, iyi bir eş, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olur. Boğa erkeği karşısında zayıf bir kadın görmek istemez. Her dediğini kabul eden biriyle uzun süreli birlikte olamaz. Sevdiği kadına saygı duymak ister.
     Aşk konusunda sadık, müşfik ve naziktir. Birisini gerçekten severse, ömür boyu sürebilir. Sevdiğinden kolay vazgeçmez. Beğendiği kadını mutlaka elde etmek ister; her şeyi yapar. Ama onunla masallardaki gibi bir aşk yaşanmaz. İlişkiye gerçekçi yaklaşır. Her zaman süslü sözler söylemez, küçük sürprizler yapmaz ama sevdiği kadına rahat, mutlu ve güven dolu sıcak bir yuva, aşk sunabilir.
     Yarını planladığı için evlilik tam ona göredir. Kalbine giden yol midesinden geçer. Yataktaki iştahı da en az sofradaki kadardır.
     
     Aşk ve Evlilik:

     Boğalar için aşk ve cinsellik, hayatın önemli bir parçasıdır. Ama şıpsevdi değillerdir. Aksine zor âşık olurlar. İlişki için ısrarcı olurlar, ilişki boyunca da sizi memnun etmek için her şeyi yaparlar. Birlikteliğe başlama konusunda ağır ve şüpheci olan Boğa, karşısındakinden emin olduğu zaman inanılmaz bir değişim gösterir. Karasız ve zorlu hali yerini romantik bir âşığa bırakır.
     Evlilik kararı Boğa burcu insanı için çok güç verilen bir karardır. Öncelikle ilişkiden tam anlamıyla emin olması gerekir. Bu zor kararı alırsa her şeyi en ince ayrıntısıyla planlayarak, uygulamaya koyar. Gösterişli ve detaylarla süslenmiş bir düğün isterler. Evliliğin ilk zamanlarından sonra Boğa erkeği, eşini tamamen sahiplenir. Sadık ve güvenilirdir. Boğa erkeği ile evlenirseniz her türlü ihtiyacınızın karşılanacağına emin olabilirsiniz.
     Boğa kadını için öncelikle iş hayatı gelir. Kariyer onlar için büyük bir önem taşır. Daha sonra bir aile isterler. Aslında sevgi dolu, ideal bir eştirler. Evcimen, iyi bir anne olurlar.
     
Koçların Aşk Uyum Tablosu

     Koç: Her an fırlamaya hazır bir fişek
     Boğa: Can sıkıcı ve sıradan
     İkizler: Heyecan verici
     Yengeç: Çok duygusal
     Aslan: Güçlü ve zehirli bir aşk
     Başak: Anlaşılmaz
     Terazi: Kazançlı bir ilişki
     Akrep: İbreyi çevirmek elinizde
     Yay: Mükemmel
     Oğlak: Sıkıntılı
     Kova: Ayaklarınız yerden kesiliyor
     Balık: Ufak bir ayrıntı
Kaynak: Boyut Yayınları - Astroloji Atlası     
     
Boğaların Aşk Uyum Tablosu

     Koç: Çok ateşli
     Boğa: Hepsi ya da hiçbir şey
     İkizler: Olmasa da olur
     Yengeç: Güzel bir aşk
     Aslan: Bir zamanlar
     Başak: Dünyanın en büyük zevki
     Terazi: Mümkündür
     Akrep: Zıt çekim
     Yay: Gerçekten iyi!
     Oğlak: Bekleyin
     Kova: Kaçırılmış bir maç
     Balık: Şirin ve sevgi dolu
Kaynak: Boyut Yayınları - Astroloji Atlası     

     
     Devamı

•   Burçlara göre aşk ve evlilik - 1
•   Burçlara göre aşk ve evlilik - 2
•   Burçlara göre aşk ve evlilik - 3
•   Burçlara göre aşk ve evlilik - 4
•   Burçlara göre aşk ve evlilik - 5
•   Burçlara göre aşk ve evlilik - 6www.milliyet.com.tr
 KAPAT