Komşu zafer sarhoşu
RULİ DAVRANO¼LU - ATİNA

Çılgınca eğlendiler
AVRUPA Futbol Şampiyonası’nda Rusya’ya 2 - 1 yenilmesine karşın çeyrek finale yükselen Yunanistan’da halk, turu sokaklara dökülerek kutladı.
Gözleri Rusya sınavında, kulakları ise Portekiz maçında olan yüzbinlerce Yunanlı, maçın bitiş düdüğü ile birlikte çılgınlar gibi eğlendi. Turu getiren golü atan Vryzas’ın Kavala’daki köyü de panayır yerine dönerken, hemşehrileri ünlü futbolcu şerefine dört kuzu çevirdi.

Prim 3 milyon euro
FEDERASYON Başkanı Gagatzis, tur primini 3 milyon euro olarak açıklarken, bu rakamın gelecek başarılarla üç katına kadar yükselebileceği müjdesini verdi. Goal News gazetesi, “Çok yaşa Yunanistan” başlığını atarken, “2-0 geriye düştüğümüzde 10 milyon Yunanlı kalp krizi geçirdik. Neyse ki Vryzas imdada yetişti” diye yazdı. Sportime ise “Heyecandan Allah’ın yedinci katına çıktık” ifadesini kullandı.


NOTLAR

Panzer bunalımda
ÇEK Cumhuriyeti ile yarın hayati bir maça çıkacak olan Almanya’da sakatlar kervanına genç oyuncu Schweinsteiger de katıldı. İlk iki maçta oyuna sonradan girmesine rağmen Panzerler’in en iyi oyuncuları arasında gösterilen genç yıldızın yanı sıra Hamann ve Schneider’ın sakatlıkları da sürüyor. Bu üçlünün Çek maçına yetiştirilmesi için yoğun çaba harcanıyor.

Çizme takipte
İTALYAN RAİ televizyonu, C Grubu’ndaki Danimarka - İsveç maçında şike yapılması olasılığına karşı stada fazladan iki kamera koymayı planlıyor. İskandinav ekiplerinin aralarında anlaşarak 2-2 berabere kalıp, takımlarının elenmesine neden olmasından korkan İtalyanlar, UEFA’dan da bu maça özellikle dikkat edilmesini istedi.

Şaşkın Boğa
İSPANYA, Portekiz yenilgisi ile şampiyonaya havlu atmanın şaşkınlığını yaşıyor. Fatura teknik direktör Inaki Saez ile bekleneni veremeyen Raul’a kesildi. Gazeteler sözleşmesi 2006’da sona erecek olan Saez’in takımın başında kalmasının çok zor olduğunu yazdılar. Sport Gazetesi ise maçla ilgili “Tam bir facia” başlığını kullandı.


   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok