Zagorakis: Türkiye’yi de yeneriz


2006 elemelerindeki rakibimiz Yunan Milli Takımı’nın kaptanı Zagorakis, “Portekiz’i evinde mağlup ediyorsak, Türkiye’yi de İstanbul’da devirebiliriz" dedi
Yunanistan, Avrupa Şampiyonası’nın açılış maçında ev sahibi Portekiz’i 2-1 yenerek, tüm otoriteleri şaşkına çevirdi. Açılış maçına damgasını vuran kaptan Zagorakis ise iddialı açıklamalar yaptı.
AEK forması giyen deneyimli yıldız, “2006 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye zorlu bir rakip. Ama burada herkese ne yapabileceğimizi gösterdik. Eğer turnuvanın açılış maçında kendi seyircisi önünde Portekiz’i yenebiliyorsak, İstanbul’da da Türkiye’yi devirebiliriz" diye konuştu.

Maçlar kolay geçmeyecek!
Türk futbolunun son yıllarda büyük çıkış yaptığını da sözlerine ekleyen Zagorakis, “Yaratıcı oyuncularınız var, pozitif futbol oynuyorsunuz. Hem Türkiye hem Yunanistan’daki maçlar kolay geçmeyecekö ifadesini kullandı.
Başarılı yıldız, Portekiz zaferini de, “İyi bir taktik uyguladık. Sabırlı oynadık ve galibiyet için çok savaştık. 3 puanı biz hakettik. Ev sahibini böyle bir futbolla yenerek, herkese mesaj gönderdik. Ne mutlu bize ki, tüm dünya bizi konuşuyor" diye özetledi.
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok