‘Tanrı Zidane’ı korusun’
L’Equipe Gazetesi, İngiltere’yi iki golle yıkan süperstarını göklere çıkardı. Le Parisien ise, Zinedine Zidane’ın golünün Fransa’yı cehennemden cennete taşıdığını belirtti


Mucize tanımı
FRANSIZ basını, İngiltere karşısında Zidane’ın Fransa’yı “ipten alan” iki golüne şapka çıkardı, süper yıldıza övgüler yağdırdı.
Ünlü spor gazetesi L’Equipe, birinci sayfasında, “Tanrı Zidane’ı korusun” manşetini kullandı. Gazete, iki golün belki de turnuvanın kaderini çizeceğine dikkati çekerek, “İyi oynamadık ama Zidane ve Barthez mucizeyi hazırladılar” diye yazdı.

‘Doğaüstü güç’
L’EQUİPE’İN yazarı Vincent Duluc da maç ile ilgili yorumunda “Muhteşem İngiliz taraftarlar, God Save the Queen ile yeri göğü inletirken, Horozlar’ın kolu kanadı kırılmıştı. Ama böylesine bir maçı döndürebilecek mucize, gerçek bir doğaüstü güç olabilirdi. O sinir de Zidane’dı” dedi. Gazete, Barthez’in de Zidane ile birlikte maçın kahramanı olduğuna dikkati çekti.

‘Dahi Zidane’
FRANSA’NIN diğer bir ünlü günlük gazetesi Le Parisien ise, Zidane’ın ilk golünü attığı frikiğin fotoğrafını birinci sayfasına taşıyarak, “İnanılmaz” manşetini kullandı. Gazete, “dahi” sözleriyle nitelediği Zidane’ın Fransa’yı cehennemden alarak cennete götürdüğünü vurguladı, “Bu mucizeyi ancak insanüstü bir güç gerçekleştirebilirdi” diye yazdı.
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok