Euro 2004 için geri sayım başladı
12 Haziran’daki başlama vuruşuyla start alacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası’yla futbol bir kez daha gündemi belirleyecek.

Ev sahibi Portekiz’de güvenlik birimleri son hazırlıklarını yaparken, takımlar da son hazırlıklarını tamamlıyorlar. 12 Haziran’daki başlama vuruşuyla gündeme oturacak olan Euro 2004, 4 Temmuz’daki final maçıyla son bulacak. 12 Haziran’da A grubunun iki maçında önce evsahibi Portekiz, Yunanistan ile TSİ 19.00’da, daha sonra İspanya, Rusya ile TSİ 21.45’te karşılaşacak.

UEFA, Portekiz’de düzenlenecek 12. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde takımlara toplam 200 milyon İsviçre frangı dağıtacak; şampiyonluğu kazanacak takım ise UEFA’dan 27.5 milyon İsviçre Frangı’na kadar para ödülü almaya hak kazanacak.

Euro 2000’de dağıtılan toplam 120 milyon franklık para ödüllerinde yaklaşık yüzde 67’lik bir artış sağlanarak toplam ödül miktarının 200 milyon franga (yaklaşık 220 trilyon lira) yükseltildi.

Belirlenen yeni sisteme göre finallere katılacak 16 takıma 7.5’ar milyon frank katılım payı verilecek. Grup maçlarındaki galibiyetlerde 1 milyon, beraberliklerde ise 500 bin frank para dağıtılacak.

Şampiyonada çeyrek finale yükselecek takımlar 3, yarı finale kalacak takımlar da fazladan 4’er milyon frank daha kazanırken, şampiyon takım 10, finalist ise 6 milyon frank ödül alacak.
   ALMANYA    BULGARİSTAN    ÇEK CUMHURİYETİ    DANİMARKA    FRANSA
   HIRVATİSTAN    HOLLANDA    İNGİLTERE    İSPANYA    İSVEÇ
   İSVİÇRE    İTALYA    LETONYA    PORTEKİZ    RUSYA
   YUNANİSTAN

   HAKAN YAKIN    DADO PRSO    GIORGIOS KARAGOUNIS    RAUL GONZALEZ
   ZINEDINE ZIDANE    VIKTOR ONOPKO    LUİS FİGO    MICHAEL OWEN
   FREDRIK LJUNGBERG    THOMAS HELVEG    MARIS VERPAKOVSKIS    MICHAEL BALLACK
   STILIAN PETROV    VAN NISTELROOY    FRANCESCO TOTTİ    PAVEL NEDVED

 Bugünkü televizyon yayın programı
 Bugün televizyonda maç yayını yok